Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:96
Wczoraj:503
W tym tygodniu:96
W tym miesiącu:24,045
W tym roku:178,971
Wszystkich:2,365,688
Ogłoszenie
Dzień Patrona 2015
W piątek, 8 maja, w Szkole Podstawowej w Bobolicach odbyła się jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu szkolnym – Dzień Patrona. Dzień Patrona w tym roku był inny od analogicznych imprez w latach ubiegłych. Stało się tak głównie z tego powodu, że głównymi organizatorami imprezy byli nauczyciele nauczania początkowego wraz ze swoimi klasami. Uroczysty apel odbył się dwukrotnie: raz dla uczniów klas starszych, raz – dla młodszych. Impreza miała charakter formalny. Wprowadzony został poczet sztandarowy i uroczyście odśpiewano hymn szkolny.

Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne
Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Bobolicach odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Głównymi organizatorami konkursu są: Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury. Celem zmagań konkursowych  jest poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego oraz pogłębianie przyjaźni wśród uczestników turnieju.

Światowy Dzień Ziemi 2015 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach „Z energią zmieńmy źródła”
Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej, obchodzone pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Uczniowie naszej szkoły obchody Dnia Ziemi rozpoczęli 21 kwietnia. Tego dnia uczniów klas trzecich odwiedził pan leśniczy Mariusz Bednarz z prezentacją i wykładem dotyczącym pszczół. W środę 22 kwietnia, gościliśmy w szkole troje pracowników naukowych Katedry Techniki Cieplnej i Chłodnictwa Politechniki Koszalińskiej. Profesor Waldemar Kuczyński zaszczycił uczniów klas IV – VI wykładem o energii oraz odnawialnych źródłach energii, natomiast dr Małgorzata Sikora oraz doktorant Marcin Kruzel zaprezentowali uczniom m. in. działanie miniaturowej turbiny wiatrowej, kolektora słonecznego, kamery termowizyjnej.

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja
30 kwietnia 2015 w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach uroczyście obchodzono Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V przygotowali apel , w czasie którego gościnnie wystąpiły przedszkolaki. Cała społeczność szkolna wyraziła swój szacunek i patriotyczną postawę strojem , kotylionami a nade wszystko zachowaniem w czasie uroczystości. Bo jak powiedział wielki patriota Stanisław Staszic „ Takie będą Rzeczypospolite , jakie ich młodzieży chowanie „

Wspaniały wynik sportowy naszej uczennicy

 

W dniach  17-19 marca 2015 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyła się ogólnopolska Spartakiada FAR (Fundacji Aktywnej Rehabilitacji), impreza integracyjno-sportowa dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózku inwalidzkim. Konkurencje rozgrywane w trakcie zawodów to: sprint; tor przeszkód; łucznictwo, bocce i mini maraton. Patronat honorowy nad imprezą sprawowała małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy V c naszej szkoły - Sandra Oleksy wywalczyła tam I miejsce aż w czterech konkurencjach: w sprincie, torze przeszkód, łucznictwie i mini maratonie i otrzymała puchar oraz złoty medal.
GRATULUJEMY SANDRZE OSIĄGNIĘTEGO WYNIKU

 

Kiedy jechać do lasu, jak nie w Dzień Święta lasu

Leśnicy z Nadleśnictwa Bobolice zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej w Bobolicach na piknik do leśnictwa Olkowo. W dniu 25 marca z zaproszenia skorzystali uczniowie z klas II, IV i V, głównie członkowie szkolnego koła LOP.
Głównym celem wyjazdu było sadzenie drzew. Cała akcja została jednak poprzedzona pogadanką na temat zasad urządzania lasu i zachowaniu się w środowisku leśnym. Po instruktażu, jak należy sadzić, przeprowadzonym przez leśniczego Mariusza Bednarza, uczniowie zabrali się do pracy. Każda para uczniów otrzymała 50 sadzonek sosny pospolitej. Praca ze szpadlem na odnawianym zrębie nie była łatwa. Uczniowie podczas kopania dołków dzielnie zmagali się z korzeniami i innymi przeszkodami. Po zakończeniu sadzenia okazało się, że posadzono 500 sadzonek i przybyło 0,20 ha młodego lasu. Wszyscy dumni z wykonanego zadania mogli sobie upiec kiełbaski na ognisku.

Dzień pisarzy

W naszej szkole 18 marca 2015 r. odbyło się przedstawienie z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Trochę z opóźnieniem , ale wielu aktorów było na „chorobowym”. Dwudziestu czterech wykonawców  przygotowało się do prezentacji dwóch wybitnych postaci. Byli to:  święty  Jan Paweł II w 10 rocznicę jego śmierci oraz Ignacy Krasicki w 280 rocznicę urodzin. Dzieci odgrywały znakomicie swoje role w bajkach, z których wypływał zawsze jakiś morał, nauka dla uczniów. Wybrane bajki pokazane były także  w teatrze kukiełek,  a inne  w teatrze cieni. Pierwszy raz zaproponowano takie rozwiązanie,   co wzbudziło zaciekawienie wśród uczniów. Grupa młodych wykonawców pokazała również swoje talenty przed dziećmi z przedszkola. W podziękowaniu otrzymali słodkiego lizaka. Dziękujemy wykonawcom. Cieszymy się , że było tak dużo chętnych dzieci do pokazania się na scenie „szkolnego teatru”.

Galeria zdjęć


Dzień Wiosny
W piątek, 20 marca w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach bardzo uroczyście obchodzono pierwszy dzień wiosny. Ten dzień radykalnie różnił się od szarej rzeczywistości szkolnej. Już od rana było wiadomo, że dzisiaj mamy święto. Wszystkie dzieci przyszły na lekcje poprzebierane tak kolorowo, oryginalnie i nieprawdopodobnie, że wielu spośród nich trudno było rozpoznać. Korytarze szkolne zapełniły się tłumem barwnych postaci, jakby rodem z teatru, czy też kultowego, wielotysięcznego festiwalu muzycznego. Impreza zaczęła się już od samego rana, bo uczniowie, mając na sobie oryginalne kostiumy - odgrywali wybrane przez siebie postacie i bardzo dobrze się przy tym bawili. Od rana też, pomagając sobie wzajemnie, dopracowywali szczegóły swoich makijażów i fryzur. Opiekunki Samorządziku i Samorządu Uczniowskiego (Iwona Zajączkowska, Monika Pachołek i Agnieszka Bartczak) zorganizowały tego dnia stoiska z przyborami do malowania twarzy.

Ferie na basenie

W sumie 38 uczniów klas IV - VI naszej szkoły zięło udział w zajęciach oswajania się z wodą i nauki pływania na basenie w Szczecinku. Odbyły się dwa wyjazdy w dniach 19 i 22 stycznia tegorocznych ferii zimowych. Po półtarogodzinnym pobycie w wodzie dzieci zjadły posiłek w McDonads. Obywda wyjazdy były możliwe dzięki dwóm radnym powiatowym. Pan Jarosław Bączkowski i Pan Kamil Jesionowski sfinansowali koszty pobytu na basenie oraz transport. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Jasełka 2014
Corocznie w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza podtrzymywana jest średniowieczna tradycja wystawiania jasełek. 19.12.2014 r. – w ostatni dzień przed feriami świątecznymi uczniowie klas I – III przygotowali przestawienie bożonarodzeniowe.. Na scenie wokół Maryi z Dzieciątkiem i Józefa zgromadziły się anioły z pasterzami i mędrcami z Dalekiego Wschodu.


Wkrótce święta!

Uczniowie klasy I d wraz z rodzicami już zaczęli przygotowywania do świąt. 25 listopada o godz. 13.45 w szkole spotkały się mamy wraz z dziećmi.  Wykonali przepiękne choinki: z szyszek, makaronu, łyżeczek plastikowych, bibuły, waty i kaszy gryczanej. Oprócz choinek były również bombki i bałwanek.

Wychowawca klasy: Ewelina Rygiel - Strzelczak

Galeria zdjęć

BIP
1% Podatku na szkołę

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku
swojej szkole!

Dowiedz się więcej
na stronie
Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

www.ps.org.pl

Cała Polska czyta dzieciom
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31