Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:1,043
Wczoraj:986
W tym tygodniu:4,827
W tym miesiącu:32,483
W tym roku:592,933
Wszystkich:2,140,851
Ogłoszenie
Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę 2014

7 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza uroczyście obchodzono 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w apelu poświęconym historii Ojczyzny od Jej rozbiorów do 1918 roku. Pierwszoklasiści już w październiku wzięli udział w lekcjach poświęconych polskim symbolom narodowym, datom i wydarzeniom ważnym dla naszego kraju, dlatego treści przekazywane w czasie apelu nie były im obce. Wszyscy uczniowie zaś swoim strojem  i kotylionami  zaświadczyli jak ważny jest dla Polaków Dzień Niepodległości. Właściwa postawa , uroczyste obchodzenie rocznic historycznych, znajomość historii Polski, szacunek dla symboli narodowych, rzetelna , codzienna nauka to elementy współczesnego patriotyzmu. Bo z kart historii płynie przesłanie, byśmy pozostali wierni wartościom, które ocaliły Ojczyznę.

B. Imbiorkiewicz

Galeria zdjęć

Święto Drzewa 2014
Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2014 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców przygotowali inscenizację słowno – muzyczną przeplataną obrazami prezentacji multimedialnej. W ten sposób podziękowali Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom Administracji i Obsługi za trud włożony w ich wychowanie.

Galeria zdjęć

Przyjęcie uczniów klas I w poczet społeczności szkolnej

7 października 2014 roku odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. 88 najmłodszych uczniów zostało uroczyście przyjętych w poczet społeczności szkolnej. Z tej to okazji, przed licznie zgromadzonymi rodzicami i dziadkami,  dzieci zaprezentowały swoje umiejętności  w przygotowanym programie artystycznym : śpiewały piosenki, recytowały wiersze i rozwiązywały zagadki. Następnie po uroczystym złożeniu przysięgi Panie Dyrektor : Renata Kowalska i Agnieszka Borkowska  pasowały każdego z nich przez dotkniecie ołówkiem na ucznia naszej szkoły. Wychowawczynie klas I : p. M. Dziubak, p. E. Sobańska, p. A. Banaszek  i p. E. Rygiel - Strzelczak wręczyły wszystkim pierwszakom pamiątkowe dyplomy i skromne upominki. Po uroczystości wszystkie dzieci udały się do kina do Szczecinka na film „Pszczółka Maja”.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Galeria zdjęć

Polskie Państwo Podziemne

27 września w oblężonej Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski – konspiracyjna organizacja wojskowa , mająca prowadzić walkę przeciw okupantom , 13 listopada przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej a 14 lutego 1942 roku generał Władysław Sikorski  przemianował w Armię Krajową. Głównym komendantem został generał Stefan Rowecki „Grot”.Zadaniem AK było scalanie wszystkich grup wojskowych w jedną organizację podległą rządowi RP na uchodźstwie. Polska , choć znajdowała się pod okupacja , posiadała legalny i uznawany na zachodzie rząd emigracyjny . Istniały Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie oraz podziemna Armia Krajowa . W Warszawie przebywał Delegat Rządu na Kraj , któremu podlegały wydziały : wywiadu , dywersji , oświaty , sądownictwa , polityki . Komendanci Armii Krajowej : Michał Tokarzewski – Karaszewicz „ Torwid „ , Kazimierz Sosnkowski „Godziemba”, Stefan Rowecki”Grot”, Tadeusz Komorowski”Bór”,Leopold Okulicki”Niedźwiadek”. Delegaci Rządu RP na Kraj: Cyryl Ratajski”Wartski”, Jan Piekałkiewicz”Wernic”, Jan Stanisław Jankowski”Soból”, Stefan Korboński”Zieliński”, a Kazimierz Pużak”Seret” stał na czele Rady Jedności Narodowej. Działalność Polskiego Państwa Podziemnego była fenomenem w okupowanej Europie. Działały wszystkie instytucje tyle, że w konspiracji.

Galeria zdjęć

Sprzątanie Świata Polska 2014

W ostatni piątek, 19 września, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bobolicach z wielką energią zabrały się za sprzątanie świata. To już dwudziesty pierwszy raz, jak kolejne pokolenie młodych mieszkańców Bobolic bierze się za poprawianie tego, co popsuli starsi. W ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” Szkoła Podstawowa w Bobolicach bierze udział od początku. Idea imprezy jest zawsze taka sama – posprzątać przestrzeń wokół siebie. Wiadomo, że w ten sposób nie rozwiąże się wszystkich problemów związanych z zaśmieconym środowiskiem. Ale w przedsięwzięciu tym chodzi głównie o aspekt wychowawczy. Żeby wychowywać dzieci w szacunku do środowiska. I żeby poprzez dzieci zwrócić uwagę także dorosłym, iż warto zadbać o przestrzeń wokół siebie. Że ważne jest to, aby była piękna i czysta. Że w takiej przestrzeni wszystkim żyje się lepiej. A  czysta przestrzeń wokół nas - to z kolei czysta woda, którą pijemy i powietrze, którym oddychamy, czyli nasze życie i nasze zdrowie.

 

Galeria zdjęć

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Pierwszego września, w poniedziałek, w Szkole Podstawowej w Bobolicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ten dzień był raczej chłodny i deszczowy i dlatego impreza odbyła się sali gimnastycznej. Uroczyście wprowadzono poczet sztandarowy i flagowy. Odśpiewano hymn szkolny. Szczególnie przejęte całym wydarzeniem były sześciolatki, które w tym roku utworzyły aż dwie klasy pierwsze, w wyniku czego naszą szkołę rozpoczęły aż cztery klasy pierwsze. Sporą grupę uczestników imprezy stanowili rodzice. Było ich nawet więcej niż pierwszoklasistów, którzy w towarzystwie swoich rodziców poczuli się pewniej. Pojawiły się więc mamy, ojcowie, a także babcie, ciocie i wujkowie. Rodzice byli przejęci przyprowadzeniem swoich dzieci do szkoły niemalże tak samo jak ich pociechy.

Galeria zdjęć

Wyprawka szkolna dla klas II,III i VI 2014/2015

Informacja na tema dofinansowania podręczników dla klas II, III i VI "Wyprawka szkolna" >czytaj<

Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników >pobierz<

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VI

Dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego społeczność Szkoły Podstawowej w Bobolicach bardzo uroczyście pożegnała uczniów klas szóstych, dla których było to ostatnie pożegnanie ze swoją podstawówką. Uroczystość była bardzo odświętna i wzruszająca. Odbyła się po południu, co pozwoliło przybyć na nią rodzicom, wszystkim nauczycielom, ważnym osobistościom z panią Burmistrz Mieczysławą Brzozą na czele i osobom bliskim młodym abiturientom. Uroczystość miała, jak zwykle, swój aspekt formalny i nieformalny. Wprowadzono poczet flagowy i sztandarowy.

Galeria zdjęć

 

Święto uwalniania książek 2014

Tak jak co roku, w czerwcu, gdy zbliża się lato, w naszej szkole, odbywa się Święto Uwalniania Książek. Impreza ta odbywa się cyklicznie już od trzech lat. W tym roku odbyła się ona we wtorek – 17 czerwca. Idea święta polega na tym, że czytelnicy dzielą się między sobą książkami, które już przeczytali, z których już wyrośli, które nie są już dla nich atrakcyjne i dają je w prezencie komuś, dla kogo będą nowe, ciekawe i piękne. W ten sposób każdy - biorący udział w imprezie - staje się darczyńcą i każdy - jednocześnie otrzymuje prezent od kogoś, kogo nie zna. Co roku impreza ta cieszy się popularnością. Dzieci chętnie dzielą się tym, co mają i chętnie otrzymują też książkowe prezenty.

Galeria zdjęć

Spotkanie pierwszaków na zaproszenie strażaków - Koszalin 2014

W roku szkolnym 2013/2014, uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza realizowali program „Bezpieczne życie”, który był podzielony na dwie części. W części pt. „Bezpieczny dom”, dzieci uczyły się jak zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom w domu. Natomiast w drugiej części pt. „Odnaleźć Zgubka” uczniowie poznawali sposoby radzenia sobie w czasie zgubienia się w lesie. Każde dziecko korzystało z dwóch książeczek przygotowanych przez Komendę Główną Straży Pożarnej. Uczniowie chętnie rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki, kolorowanki i utrwalali wcześniej poznane wiadomości.

Galeria zdjęć

BIP
1% Podatku na szkołę

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku
swojej szkole!

Dowiedz się więcej
na stronie
Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

www.ps.org.pl

Cała Polska czyta dzieciom
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30