Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:51
Wczoraj:1,032
W tym tygodniu:4,555
W tym miesiącu:8,979
W tym roku:575,813
Wszystkich:2,762,530
Ogłoszenie
Przątanie Świata Polska 2015
„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracano uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. 22. edycja akcji Clean Up the Word w Polsce, odbyła się w dniach 18-20.09.2015r. Od samego początku uczestniczy w niej Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Bobolicach. Akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2015” poprzedził apel zorganizowany 17.09.2015r. dla klas IV-VI. Właściwie była to inscenizowana lekcja ekologii,  na której przypomniano historię i główne cele tegorocznej kampanii.

Dotknąć historii...
06 września 2015 r uczniowie klasy szóstej SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach uczestniczyli w inscenizacji bitwy pod Krojantami , gdzie 01 września 1939 roku  na pozycje zajmowane przez Armię "Pomorze" gen. Władysława Bortnowskiego ruszyło natarcie niemieckiej 20.Dywizji Pancernej z XIX Korpusu Pancernego gen. Heinza Guderiana. Niemieccy pancerniacy mieli za zadanie zdobyć Chojnice, leżące na drodze do Prus Wschodnich. Na południe od tego miasta stacjonował 18.Pułk Ułanów Pomorskich płk Kazimierza Mastalerza. Pułk ten walczył z Niemcami od godz. 16.00 tegoż dnia wzdłuż linii kolejowej Chojnice-Nakło.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
1 września 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie, pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta msza święta w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.15 rozpoczął się apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2015/2016 oprócz uczniów klas I-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście – pani Wiceburmistrz Grażyna Wiater, pani Ewa Sabatowicz – Dyrektor MGBP w Bobolicach oraz Pani Monika Żemojtel - przedstawiciel Rady Rodziców.

Apel - bezpieczne wakacje 2015

W środę 24 czerwca odbył się apel dla klas I-VI na temat „Bezpieczne wakacje”.W pierwszej części apelu pracownicy Straży Miejskiej udzielali uczniom wskazówek dotyczących zachowania się nad wodą, podczas spędzania wakacji na wsi i pomagania w gospodarstwie rolnym. Udzielono również porad jak zachowywać się w czasie burzy oraz jak uniknąć pogryzienie przez psa. Strażnicy powiedzieli uczniom także jak należy się zachowywać, gdy sami zostają w domu. Na zakończenie swojej prelekcji rozdali uczniom „odblaski”.Następnie uczniowie klasy V c przekazali informacje na temat bezpieczeństwa w „sieci”, poruszania się w ruchu drogowym, zasad poruszania się roweru oraz quadami, najczęstszych przyczyn utonięć, zagrożeń w postaci papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Przypomniano również numery alarmowe oraz zasady wzywania pomocy.Uczniowie mieli również okazję obejrzeć prezentację na temat Regionalnego Systemu Ostrzegania, która umożliwiła im poznanie zalety tej darmowej aplikacji na smartfony. Na zakończenie apelu uczniom zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w różnych konkursach oraz wyróżniającą pracę w Samorządzie Uczniowskim.

Galeria zdjęć

II Festyn Rodzinny
W dniu  11 czerwca 2015r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach odbył się II Festyn Rodzinny pod hasłem „Żeby zdrowe życie mieć, trzeba tylko chcieć”. Honorowy Patronat nad imprezą objęła Pani Burmistrz Mieczysława Brzoza. Głównym celem imprezy było promowanie postaw prozdrowotnych, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zacieśnianie więzi rodzinnych  a także promocja szkoły. Tegoroczny Festyn był podsumowaniem wielomiesięcznej pracy nauczycieli i uczniów realizujących zadania ogólnopolskiego konkursu „Aktywna Szkoła - Aktywny Uczeń”. Przez siedem miesięcy uczniowie zapoznawali się z zasadami prawidłowego żywienia, dbania o kondycję fizyczną. Byli uczestnikami spotkania nt. bezpieczeństwa w sporcie, które poprowadził Prezes OTKKF „Bicykl” w Bobolicach Pan Juliusz Glaser. Podczas spotkania z pielęgniarką szkolną przybliżone zostały zaburzenia zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem. Uczniowie opracowywali zestawy ćwiczeń ruchowych, które realizowali na lekcjach wychowania fizycznego. Odbyły się konkursy plastyczne a wszystkie prace uczniów można było oglądać w czasie festynu.

Marzenia się spełniają

18 czerwca 2015 roku naszą szkołę odwiedziła absolwentka Anna Mysłek. Ania ukończyła studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek – turystyka i rekreacja. Opowiedziała dzieciom  z klas I – VI o swojej pracy na drugim pod względem wielkości na całym świecie statku pasażerskim Queen Elizabeth. W swojej prezentacji zatytułowanej „ Marzenia się spełniają – czyli o tym, jak opłynęłam świat „ Ania pokazała dzieciom najpiękniejsze zakątki na Ziemi, zachęciła do nauki języków obcych , przedstawiła życie dzieci ( ich szkoły, zabawki, a niekiedy ciężką pracę ) na różnych kontynentach. Uczniowie zobaczyli też wiele pamiątek związanych z kulturą różnych narodów. Po tym spotkaniu większość dzieci zadeklarowała, że tak jak Ania opłyną dookoła  świat  i tego im życzymy!

Galeria zdjęć


Między nami kobietkami

Podobnie jak w latach ubiegłych dziewczęta z klas VI wzięły udział w programie profilaktycznym „Między nami kobietkami".   W dniu 2. 06. 2015 r. spotkanie z naszymi szóstoklasistkami przeprowadziła prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble – Pani Ewa Włodarska. Tematem prelekcji były problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić w trudnych dla kobiet sytuacjach. Dziewczęta z zainteresowaniem słuchały przygotowanej specjalnie dla nich pogadanki. Na zakończenie spotkania wszystkie uczestniczki otrzymały książeczki informujące o zmianach w ich organizmie w okresie dojrzewania. Dodatkowo firma ta obdarowała nasze młode kobiety pakietami próbek produktów sanitarnych.

Galeria zdjęć

Militarna przygoda
Wojskowe szkolenie  i średniowieczne rytuały w pigułce. Uczniowie klas V wzięli udział w programie prowadzonym metodą musztry bojowej i dobrej zabawy. W programie było malowanie kamuflażu na twarzy, przebieranie się w mundury oraz manewry wojskowe (sprawnościowy wojskowy tor przeszkód OSF – ,,małpi gaj”), strzelanie sytuacyjne z karabinków paintbllowych lub ASG, techniki linowe (ścianka wspinaczkowa, techniki alpinistyczne), wojskowe transportery rozpoznawcze BRDM-2, żyroskop (test na trenażerze dla pilotów i skoczków wojskowych), poszukiwanie skarbów, min przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu, pobyt we wczesnośredniowiecznej osadzie PIASTÓW („,historia na żywo”). Odbyły się  zawody i pojedynki obozowiczów z wykorzystaniem specjalnie dla nich przygotowanej broni. Uczniowie odbyli naukę walki indywidualnej oraz w szykach bojowych z użyciem miecza,  topora i włóczni. Ciekawostką sprawnościową był również bieg w średniowiecznych nartach, dyby, klatka, rzut toporem i oszczepem, walka na kopie. Dzieci przebierały się w zbroje i pancerze. Organizatorem imprezy był KAJTUR EVENT Trzebiatów.

Dzień Patrona 2015
W piątek, 8 maja, w Szkole Podstawowej w Bobolicach odbyła się jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu szkolnym – Dzień Patrona. Dzień Patrona w tym roku był inny od analogicznych imprez w latach ubiegłych. Stało się tak głównie z tego powodu, że głównymi organizatorami imprezy byli nauczyciele nauczania początkowego wraz ze swoimi klasami. Uroczysty apel odbył się dwukrotnie: raz dla uczniów klas starszych, raz – dla młodszych. Impreza miała charakter formalny. Wprowadzony został poczet sztandarowy i uroczyście odśpiewano hymn szkolny.

Wygraliśmy wszystko

14 maja w Zespole Szkól Publicznych w Dargini odbył się po raz kolejny  ponadgminny konkurs „Eko  2015”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI a w składzie : Agata Stasik, Igor Fortuna, Michał Jankowski i Filip Kłos. W konkursie wzięli udział uczniowie z 8 szkół. Nasi uczniowie wygrali drużynowo i w indywidualnym konkursie wiedzy ekologicznej (I miejsce-Michał Jankowski, II-Igor Fortuna, III-Filip Kłos). Uczestnicy konkursu, oprócz wiedzy  ekologicznej, musieli wykazać się między innymi umiejętnością oznaczania  roślin i interpretowania wiersza o ekologicznym stylu życia.

Galeria zdjęć

Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne
Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Bobolicach odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Głównymi organizatorami konkursu są: Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury. Celem zmagań konkursowych  jest poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego oraz pogłębianie przyjaźni wśród uczestników turnieju.

BIP
Certyfikat
1% Podatku na szkołę

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku
swojej szkole!

Dowiedz się więcej
na stronie
Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

www.ps.org.pl

Cała Polska czyta dzieciom
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31