Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:536
Wczoraj:1,485
W tym tygodniu:9,974
W tym miesiącu:32,341
W tym roku:32,341
Wszystkich:2,219,058
Ogłoszenie
19.01.2015 - 30.01.2015 FERIE ZIMOWE

ŻYCZYMY UDANEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

HARMONOGRAM FERII NA TERENIE GMINY

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW I SEMESTR
Wkrótce święta!

Uczniowie klasy I d wraz z rodzicami już zaczęli przygotowywania do świąt. 25 listopada o godz. 13.45 w szkole spotkały się mamy wraz z dziećmi.  Wykonali przepiękne choinki: z szyszek, makaronu, łyżeczek plastikowych, bibuły, waty i kaszy gryczanej. Oprócz choinek były również bombki i bałwanek.

Wychowawca klasy: Ewelina Rygiel - Strzelczak

Galeria zdjęć

Mikołaj w szkole

4 grudnia już po raz piętnasty w Szkole Podstawowej im . Henryka Sienkiewicza w Bobolicach odbyła się impreza środowiskowa „Mikołaj w szkole”. Uczniowie klas młodszych oraz zespól taneczny Pełniki prowadzony przez panie Małgorzatę Szymańską i Izabelę Mirotę przedstawili bogaty program artystyczny, na który składały się piosenki, wierszyki i tańce. Program podziwiali liczni przybyli mieszkańcy Bobolic oraz gość honorowy Mikołaj, który spośród zakupionych biletów wylosował aż szesnaście prezentów. Dzieci wraz z rodzicami chętnie brały udział w konkursach, rozwiązywały zagadki, popisywały się znajomością przysłów, a na koniec zatańczyły wspólnie z Mikołajem , który częstował je słodyczami. W czasie imprezy można było skosztować przepysznych ciast upieczonych przez rodziców, za które serdecznie dziękujemy. Na spotkanie z Mikołajem zapraszamy już za rok.

Galeria zdjęć

Nasi uczniowie w Klubie Bezpiecznego Puchatka
Klub Bezpiecznego Puchatka - kliknij aby poznać szczegóły
Osiągamy sukcesy w konkursach o tematyce religijnej
KONKURS RECYTATORSKI "MÓJ KOŚCIÓŁ NA POMORZU"

Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę 2014

7 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza uroczyście obchodzono 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w apelu poświęconym historii Ojczyzny od Jej rozbiorów do 1918 roku. Pierwszoklasiści już w październiku wzięli udział w lekcjach poświęconych polskim symbolom narodowym, datom i wydarzeniom ważnym dla naszego kraju, dlatego treści przekazywane w czasie apelu nie były im obce. Wszyscy uczniowie zaś swoim strojem  i kotylionami  zaświadczyli jak ważny jest dla Polaków Dzień Niepodległości. Właściwa postawa , uroczyste obchodzenie rocznic historycznych, znajomość historii Polski, szacunek dla symboli narodowych, rzetelna , codzienna nauka to elementy współczesnego patriotyzmu. Bo z kart historii płynie przesłanie, byśmy pozostali wierni wartościom, które ocaliły Ojczyznę.

B. Imbiorkiewicz

Galeria zdjęć

Święto Drzewa 2014
Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2014 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców przygotowali inscenizację słowno – muzyczną przeplataną obrazami prezentacji multimedialnej. W ten sposób podziękowali Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom Administracji i Obsługi za trud włożony w ich wychowanie.

Galeria zdjęć

Przyjęcie uczniów klas I w poczet społeczności szkolnej

7 października 2014 roku odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. 88 najmłodszych uczniów zostało uroczyście przyjętych w poczet społeczności szkolnej. Z tej to okazji, przed licznie zgromadzonymi rodzicami i dziadkami,  dzieci zaprezentowały swoje umiejętności  w przygotowanym programie artystycznym : śpiewały piosenki, recytowały wiersze i rozwiązywały zagadki. Następnie po uroczystym złożeniu przysięgi Panie Dyrektor : Renata Kowalska i Agnieszka Borkowska  pasowały każdego z nich przez dotkniecie ołówkiem na ucznia naszej szkoły. Wychowawczynie klas I : p. M. Dziubak, p. E. Sobańska, p. A. Banaszek  i p. E. Rygiel - Strzelczak wręczyły wszystkim pierwszakom pamiątkowe dyplomy i skromne upominki. Po uroczystości wszystkie dzieci udały się do kina do Szczecinka na film „Pszczółka Maja”.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Galeria zdjęć

Polskie Państwo Podziemne

27 września w oblężonej Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski – konspiracyjna organizacja wojskowa , mająca prowadzić walkę przeciw okupantom , 13 listopada przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej a 14 lutego 1942 roku generał Władysław Sikorski  przemianował w Armię Krajową. Głównym komendantem został generał Stefan Rowecki „Grot”.Zadaniem AK było scalanie wszystkich grup wojskowych w jedną organizację podległą rządowi RP na uchodźstwie. Polska , choć znajdowała się pod okupacja , posiadała legalny i uznawany na zachodzie rząd emigracyjny . Istniały Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie oraz podziemna Armia Krajowa . W Warszawie przebywał Delegat Rządu na Kraj , któremu podlegały wydziały : wywiadu , dywersji , oświaty , sądownictwa , polityki . Komendanci Armii Krajowej : Michał Tokarzewski – Karaszewicz „ Torwid „ , Kazimierz Sosnkowski „Godziemba”, Stefan Rowecki”Grot”, Tadeusz Komorowski”Bór”,Leopold Okulicki”Niedźwiadek”. Delegaci Rządu RP na Kraj: Cyryl Ratajski”Wartski”, Jan Piekałkiewicz”Wernic”, Jan Stanisław Jankowski”Soból”, Stefan Korboński”Zieliński”, a Kazimierz Pużak”Seret” stał na czele Rady Jedności Narodowej. Działalność Polskiego Państwa Podziemnego była fenomenem w okupowanej Europie. Działały wszystkie instytucje tyle, że w konspiracji.

Galeria zdjęć

Sprzątanie Świata Polska 2014

W ostatni piątek, 19 września, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bobolicach z wielką energią zabrały się za sprzątanie świata. To już dwudziesty pierwszy raz, jak kolejne pokolenie młodych mieszkańców Bobolic bierze się za poprawianie tego, co popsuli starsi. W ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” Szkoła Podstawowa w Bobolicach bierze udział od początku. Idea imprezy jest zawsze taka sama – posprzątać przestrzeń wokół siebie. Wiadomo, że w ten sposób nie rozwiąże się wszystkich problemów związanych z zaśmieconym środowiskiem. Ale w przedsięwzięciu tym chodzi głównie o aspekt wychowawczy. Żeby wychowywać dzieci w szacunku do środowiska. I żeby poprzez dzieci zwrócić uwagę także dorosłym, iż warto zadbać o przestrzeń wokół siebie. Że ważne jest to, aby była piękna i czysta. Że w takiej przestrzeni wszystkim żyje się lepiej. A  czysta przestrzeń wokół nas - to z kolei czysta woda, którą pijemy i powietrze, którym oddychamy, czyli nasze życie i nasze zdrowie.

 

Galeria zdjęć

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Pierwszego września, w poniedziałek, w Szkole Podstawowej w Bobolicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ten dzień był raczej chłodny i deszczowy i dlatego impreza odbyła się sali gimnastycznej. Uroczyście wprowadzono poczet sztandarowy i flagowy. Odśpiewano hymn szkolny. Szczególnie przejęte całym wydarzeniem były sześciolatki, które w tym roku utworzyły aż dwie klasy pierwsze, w wyniku czego naszą szkołę rozpoczęły aż cztery klasy pierwsze. Sporą grupę uczestników imprezy stanowili rodzice. Było ich nawet więcej niż pierwszoklasistów, którzy w towarzystwie swoich rodziców poczuli się pewniej. Pojawiły się więc mamy, ojcowie, a także babcie, ciocie i wujkowie. Rodzice byli przejęci przyprowadzeniem swoich dzieci do szkoły niemalże tak samo jak ich pociechy.

Galeria zdjęć

BIP
1% Podatku na szkołę

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku
swojej szkole!

Dowiedz się więcej
na stronie
Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

www.ps.org.pl

Cała Polska czyta dzieciom
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31