Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:6
Wczoraj:1,967
W tym tygodniu:6
W tym miesiącu:48,685
W tym roku:486,300
Wszystkich:2,034,218
Ogłoszenie
Wyprawka szkolna dla klas II,III i VI 2014/2015

Informacja na tema dofinansowania podręczników dla klas II, III i VI "Wyprawka szkolna" >czytaj<

Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników >pobierz<

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VI

Dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego społeczność Szkoły Podstawowej w Bobolicach bardzo uroczyście pożegnała uczniów klas szóstych, dla których było to ostatnie pożegnanie ze swoją podstawówką. Uroczystość była bardzo odświętna i wzruszająca. Odbyła się po południu, co pozwoliło przybyć na nią rodzicom, wszystkim nauczycielom, ważnym osobistościom z panią Burmistrz Mieczysławą Brzozą na czele i osobom bliskim młodym abiturientom. Uroczystość miała, jak zwykle, swój aspekt formalny i nieformalny. Wprowadzono poczet flagowy i sztandarowy.

Galeria zdjęć

 

Święto uwalniania książek 2014

Tak jak co roku, w czerwcu, gdy zbliża się lato, w naszej szkole, odbywa się Święto Uwalniania Książek. Impreza ta odbywa się cyklicznie już od trzech lat. W tym roku odbyła się ona we wtorek – 17 czerwca. Idea święta polega na tym, że czytelnicy dzielą się między sobą książkami, które już przeczytali, z których już wyrośli, które nie są już dla nich atrakcyjne i dają je w prezencie komuś, dla kogo będą nowe, ciekawe i piękne. W ten sposób każdy - biorący udział w imprezie - staje się darczyńcą i każdy - jednocześnie otrzymuje prezent od kogoś, kogo nie zna. Co roku impreza ta cieszy się popularnością. Dzieci chętnie dzielą się tym, co mają i chętnie otrzymują też książkowe prezenty.

Galeria zdjęć

Spotkanie pierwszaków na zaproszenie strażaków - Koszalin 2014

W roku szkolnym 2013/2014, uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza realizowali program „Bezpieczne życie”, który był podzielony na dwie części. W części pt. „Bezpieczny dom”, dzieci uczyły się jak zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom w domu. Natomiast w drugiej części pt. „Odnaleźć Zgubka” uczniowie poznawali sposoby radzenia sobie w czasie zgubienia się w lesie. Każde dziecko korzystało z dwóch książeczek przygotowanych przez Komendę Główną Straży Pożarnej. Uczniowie chętnie rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki, kolorowanki i utrwalali wcześniej poznane wiadomości.

Galeria zdjęć

Festyn rodzinny 2014
W bardzo słoneczny dzień, 11 czerwca, na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Bobolicach odbył się festyn rodzinny - bardzo sympatyczna impreza adresowana do dzieci – uczniów naszej szkoły i do ich rodziców. Z racji pogody i szeregu niezwykle ciekawych atrakcji wszyscy bawili się wyśmienicie. Ale najlepiej bawili się rodzice. Impreza – nazwana uroczyście „Festyn rodzinny – to dla Ciebie Mamo, to dla Ciebie Tato” została zainicjowana przez szereg podmiotów. Oprócz Szkoły Podstawowej w Bobolicach organizatorami byli: Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobolicach, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Bobolicach, Urząd Miejski w Bobolicach, Zakład Usług Komunalnych i Oświatowych w Bobolicach oraz Straż Miejską w Bobolicach.

Galeria zdjęć
,,Na tej ziemi się urodził…’’ szkolny konkurs śpiewu pieśni szkolnej

Dnia 28 maja 2014roku odbył się w naszej szkole konkurs śpiewu pieśni szkolnej zorganizowany przez nauczycieli. Jednym z celów konkursu było uświadomienie uczniom roli hymnu w społeczności uczniowskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I- VI. Młodzi wykonawcy zaprezentowali pieśń szkolną do wybranego przez klasę i wychowawcę podkładu wokalnego lub instrumentalnego. Jury wyróżniło klasy za znajomość tekstu, melodii, postawę, zaangażowanie, odpowiedni strój i ogólne wrażenie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Organizatorami konkursu byli Izabella Mirota, Danuta Karwowska ,Jan Mokrzycki. Gościnie w jury wzięła udział Pani Małgorzata Szymańska pracownik MGOK w Bobolicach.

Galeria zdjęć

XXII Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Bygdoszczy

W dniach 23-25 maja 2014r. w Bygdoszczy odbył się XXII Zlot Szkół Szienkiewiczowskich. Organizatorem zlotu była Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza nr 37 w Bydgoszczy. Naszą szkołę podczas zloty reprezentowało dwóch uczniów, Jakub Kłos i Kacper Pietnoczka z opiekunem Panią Anitą Jasińską. Zlot rozpoczął sie paradą szkół biorących udział w uroczystościach. Ważnym punktem tego dnia była masza święta w kościele Sw. Apostołów Piotra i Pawła. Po mszy uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem naszego patrona. O godzinie 16.30 odbyła sie uroczysta gala z udziałem zaproszonych gości m.in. wnukiem pisarza Juliuszem Sienkiewiczem, prawnuczką Anną Dziewanowską, dyrektorem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Panem Maciejem Cybulskim.

Galeria zdjęć

"Między nami kobietkami" - profilaktyka i edukacja

Dnia, 19. 05. 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie dla dziewcząt klas VI w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Program ten stworzono przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, ginekologów, psychologów, nauczycieli. Celem tego programu jest przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki, uzupełnienie wiedzy z zakresu dojrzewania, wyrobienie właściwych nawyków higienicznych. Spotkanie prowadziła przedstawicielka firmy Procter and Gamble Pani Ewa Włodarska. Na zakończenie każda z uczestniczek otrzymała pakiet próbek produktów sanitarnych sponsorowane były przez firmę "Always", co  było miłą niespodzianką. Jak mówiły potem dziewczęta "Zajęcia były bardzo ciekawe, poparte doświadczeniem i bogatą wiedzą zawodową pani prelegentki".

Danuta Karwowska - pedagog

Galeria zdjęć

Dzień Patrona 2014

Szkoła Podstawowa w Bobolicach imię swojego szlachetnego patrona nosi już od siedemnastu lat. Jest z niego bardzo dumna. Bo jak nie być dumnym z przynależności do grona szkół noszących imię jednego z największych pisarzy polskich?! Dlatego też Dzień Patrona jest jednym z największych świąt, jakie obchodzi nasza szkoła i daje jego organizatorom bogate pole do popisu. Tak też było i w tym roku. Uroczystościowy apel był zakrojony na szeroką skalę, a w gronie jego gości zasiadły najznamienitsze osoby w Gminie z panią Burmistrz Mieczysławą Brzozą, panią Zofią Kęcel przewodniczącą Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej, panią Ewą Sabatowicz, dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach oraz z członkiem zarządu Rady Rodziców – pani Joanną Jankowską na czele.

Galeria zdjęć

Wiwat Król! Wiwat Sejm! Wiwat Konstytucja!

30 kwietnia 2014 w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście 223 . rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Była to pierwsza w Europie a druga na świecie konstytucja , w której zastosowano trójpodział władzy .Konstytucja Majowa przyjęta przez aklamację likwidowała liberum veto i wolną elekcję , znosiła podział Rzeczypospolitej na Koronę i Litwę , wprowadzała wspólne skarb i wojsko , brała pod opiekę chłopów , nadawała prawa mieszczanom , ograniczała przywileje szlachty .

Galeria zdjęć

Nasi recytatorzy

W poniedziałek, 14 kwietnia odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Konkurs ten ma dużą tradycję i cieszy się ogromną popularnością. Co roku obserwujemy coraz to wyższy jego poziom. Wszystkie dzieci były starannie przygotowane i miały własną, pieczołowicie przygotowywaną interpretację. Wszystkie też bardzo liczyły na sukces. Dlatego też wybranie laureatów jest co roku coraz trudniejsze.

Po długich dyskusjach komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Tokarz (przewodnicząca), Agnieszka Borkowska (członek komisji) i Joanna Maszkało (członek komisji), po wysłuchaniu 14 występów konkursowych uczniów z klas IV – VI postanowiła do dalszego – gminnego etapu konkursu wytypować następujące osoby: Marcelinę Chromińską, Julię Rewkowską i Wiktorię Szakutę.

W środę, 7 maja w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Konkurs ten cieszy się olbrzymią popularnością i emocje z nim związane są ogromne. W tym roku impreza miała wyjątkowo odświętny charakter, bo odbyła się w nowej, świeżo wyremontowanej sali Gminnego Ośrodka Kultury.

Miło nam poinformować, że w wyniku zmagań konkursowych pierwsze miejsce w kategorii Ptasząt, czyli dzieci z klas młodszych zajęła uczennica naszej szkoły – Magdalena Klimek z klasy 3B, a pierwsze miejsce w kategorii Ptaszków, czyli dzieci z klas IV – VI zajęła również uczennicy naszej szkoły – Julia Rewkowska z klasy VIC.

Naszym laureatom życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.

 

Małgorzata Tokarz

Galeria zdjęć

BIP
1% Podatku na szkołę

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku
swojej szkole!

Dowiedz się więcej
na stronie
Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

www.ps.org.pl

Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30