Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:446
Wczoraj:1,287
W tym tygodniu:7,060
W tym miesiącu:52,056
W tym roku:402,687
Wszystkich:2,589,404
Ogłoszenie
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dnia
1 września 2015
(wtorek) o godzinie 9:15. Jeśli pogoda dopisze, pierwsza część uroczystości odbędzie się na placu apelowym. W przypadku złej pogody uroczystość odbędzie się na sali giomnastycznej dla klas I, IV, V, VI. Pozostałe klasy idą na spotkanie z wychowawcami.

2. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach zgodnie z wywieszoną na tablicy ogłoszeń informacją.

3. O godzinie 8:00 odbędzie się msza święta.

4. Uczniowie tego dnia przyjeżdżają na godzinę 8:00 zgodnie z ubiegłorocznym rozkładem jazdy.

5. Odjazd autobusów tego dnia odbędzie się zaraz po uroczystości.

6. Na początku września funkcjonuje ubiegłoroczny rozkład dowozów i odwozów. O zmianie rozkładu jazdy uczniowie zostaną poinformowani.

Apel - bezpieczne wakacje 2015

W środę 24 czerwca odbył się apel dla klas I-VI na temat „Bezpieczne wakacje”.W pierwszej części apelu pracownicy Straży Miejskiej udzielali uczniom wskazówek dotyczących zachowania się nad wodą, podczas spędzania wakacji na wsi i pomagania w gospodarstwie rolnym. Udzielono również porad jak zachowywać się w czasie burzy oraz jak uniknąć pogryzienie przez psa. Strażnicy powiedzieli uczniom także jak należy się zachowywać, gdy sami zostają w domu. Na zakończenie swojej prelekcji rozdali uczniom „odblaski”.Następnie uczniowie klasy V c przekazali informacje na temat bezpieczeństwa w „sieci”, poruszania się w ruchu drogowym, zasad poruszania się roweru oraz quadami, najczęstszych przyczyn utonięć, zagrożeń w postaci papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Przypomniano również numery alarmowe oraz zasady wzywania pomocy.Uczniowie mieli również okazję obejrzeć prezentację na temat Regionalnego Systemu Ostrzegania, która umożliwiła im poznanie zalety tej darmowej aplikacji na smartfony. Na zakończenie apelu uczniom zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w różnych konkursach oraz wyróżniającą pracę w Samorządzie Uczniowskim.

Galeria zdjęć

II Festyn Rodzinny
W dniu  11 czerwca 2015r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach odbył się II Festyn Rodzinny pod hasłem „Żeby zdrowe życie mieć, trzeba tylko chcieć”. Honorowy Patronat nad imprezą objęła Pani Burmistrz Mieczysława Brzoza. Głównym celem imprezy było promowanie postaw prozdrowotnych, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zacieśnianie więzi rodzinnych  a także promocja szkoły. Tegoroczny Festyn był podsumowaniem wielomiesięcznej pracy nauczycieli i uczniów realizujących zadania ogólnopolskiego konkursu „Aktywna Szkoła - Aktywny Uczeń”. Przez siedem miesięcy uczniowie zapoznawali się z zasadami prawidłowego żywienia, dbania o kondycję fizyczną. Byli uczestnikami spotkania nt. bezpieczeństwa w sporcie, które poprowadził Prezes OTKKF „Bicykl” w Bobolicach Pan Juliusz Glaser. Podczas spotkania z pielęgniarką szkolną przybliżone zostały zaburzenia zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem. Uczniowie opracowywali zestawy ćwiczeń ruchowych, które realizowali na lekcjach wychowania fizycznego. Odbyły się konkursy plastyczne a wszystkie prace uczniów można było oglądać w czasie festynu.

Marzenia się spełniają

18 czerwca 2015 roku naszą szkołę odwiedziła absolwentka Anna Mysłek. Ania ukończyła studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek – turystyka i rekreacja. Opowiedziała dzieciom  z klas I – VI o swojej pracy na drugim pod względem wielkości na całym świecie statku pasażerskim Queen Elizabeth. W swojej prezentacji zatytułowanej „ Marzenia się spełniają – czyli o tym, jak opłynęłam świat „ Ania pokazała dzieciom najpiękniejsze zakątki na Ziemi, zachęciła do nauki języków obcych , przedstawiła życie dzieci ( ich szkoły, zabawki, a niekiedy ciężką pracę ) na różnych kontynentach. Uczniowie zobaczyli też wiele pamiątek związanych z kulturą różnych narodów. Po tym spotkaniu większość dzieci zadeklarowała, że tak jak Ania opłyną dookoła  świat  i tego im życzymy!

Galeria zdjęć


Między nami kobietkami

Podobnie jak w latach ubiegłych dziewczęta z klas VI wzięły udział w programie profilaktycznym „Między nami kobietkami".   W dniu 2. 06. 2015 r. spotkanie z naszymi szóstoklasistkami przeprowadziła prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble – Pani Ewa Włodarska. Tematem prelekcji były problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić w trudnych dla kobiet sytuacjach. Dziewczęta z zainteresowaniem słuchały przygotowanej specjalnie dla nich pogadanki. Na zakończenie spotkania wszystkie uczestniczki otrzymały książeczki informujące o zmianach w ich organizmie w okresie dojrzewania. Dodatkowo firma ta obdarowała nasze młode kobiety pakietami próbek produktów sanitarnych.

Galeria zdjęć

Militarna przygoda
Wojskowe szkolenie  i średniowieczne rytuały w pigułce. Uczniowie klas V wzięli udział w programie prowadzonym metodą musztry bojowej i dobrej zabawy. W programie było malowanie kamuflażu na twarzy, przebieranie się w mundury oraz manewry wojskowe (sprawnościowy wojskowy tor przeszkód OSF – ,,małpi gaj”), strzelanie sytuacyjne z karabinków paintbllowych lub ASG, techniki linowe (ścianka wspinaczkowa, techniki alpinistyczne), wojskowe transportery rozpoznawcze BRDM-2, żyroskop (test na trenażerze dla pilotów i skoczków wojskowych), poszukiwanie skarbów, min przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu, pobyt we wczesnośredniowiecznej osadzie PIASTÓW („,historia na żywo”). Odbyły się  zawody i pojedynki obozowiczów z wykorzystaniem specjalnie dla nich przygotowanej broni. Uczniowie odbyli naukę walki indywidualnej oraz w szykach bojowych z użyciem miecza,  topora i włóczni. Ciekawostką sprawnościową był również bieg w średniowiecznych nartach, dyby, klatka, rzut toporem i oszczepem, walka na kopie. Dzieci przebierały się w zbroje i pancerze. Organizatorem imprezy był KAJTUR EVENT Trzebiatów.

Dzień Patrona 2015
W piątek, 8 maja, w Szkole Podstawowej w Bobolicach odbyła się jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu szkolnym – Dzień Patrona. Dzień Patrona w tym roku był inny od analogicznych imprez w latach ubiegłych. Stało się tak głównie z tego powodu, że głównymi organizatorami imprezy byli nauczyciele nauczania początkowego wraz ze swoimi klasami. Uroczysty apel odbył się dwukrotnie: raz dla uczniów klas starszych, raz – dla młodszych. Impreza miała charakter formalny. Wprowadzony został poczet sztandarowy i uroczyście odśpiewano hymn szkolny.

Wygraliśmy wszystko

14 maja w Zespole Szkól Publicznych w Dargini odbył się po raz kolejny  ponadgminny konkurs „Eko  2015”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI a w składzie : Agata Stasik, Igor Fortuna, Michał Jankowski i Filip Kłos. W konkursie wzięli udział uczniowie z 8 szkół. Nasi uczniowie wygrali drużynowo i w indywidualnym konkursie wiedzy ekologicznej (I miejsce-Michał Jankowski, II-Igor Fortuna, III-Filip Kłos). Uczestnicy konkursu, oprócz wiedzy  ekologicznej, musieli wykazać się między innymi umiejętnością oznaczania  roślin i interpretowania wiersza o ekologicznym stylu życia.

Galeria zdjęć

Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne
Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Bobolicach odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Głównymi organizatorami konkursu są: Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury. Celem zmagań konkursowych  jest poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego oraz pogłębianie przyjaźni wśród uczestników turnieju.

Światowy Dzień Ziemi 2015 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach „Z energią zmieńmy źródła”
Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej, obchodzone pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Uczniowie naszej szkoły obchody Dnia Ziemi rozpoczęli 21 kwietnia. Tego dnia uczniów klas trzecich odwiedził pan leśniczy Mariusz Bednarz z prezentacją i wykładem dotyczącym pszczół. W środę 22 kwietnia, gościliśmy w szkole troje pracowników naukowych Katedry Techniki Cieplnej i Chłodnictwa Politechniki Koszalińskiej. Profesor Waldemar Kuczyński zaszczycił uczniów klas IV – VI wykładem o energii oraz odnawialnych źródłach energii, natomiast dr Małgorzata Sikora oraz doktorant Marcin Kruzel zaprezentowali uczniom m. in. działanie miniaturowej turbiny wiatrowej, kolektora słonecznego, kamery termowizyjnej.

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja
30 kwietnia 2015 w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach uroczyście obchodzono Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V przygotowali apel , w czasie którego gościnnie wystąpiły przedszkolaki. Cała społeczność szkolna wyraziła swój szacunek i patriotyczną postawę strojem , kotylionami a nade wszystko zachowaniem w czasie uroczystości. Bo jak powiedział wielki patriota Stanisław Staszic „ Takie będą Rzeczypospolite , jakie ich młodzieży chowanie „

BIP
Certyfikat
1% Podatku na szkołę

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku
swojej szkole!

Dowiedz się więcej
na stronie
Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

www.ps.org.pl

Cała Polska czyta dzieciom
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31