Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Szkolne Koło LOP
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Adopcja na odległość
· Innowacje pedagogiczne
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:1,014
Wczoraj:1,075
W tym tygodniu:5,125
W tym miesiącu:77,342
W tym roku:703,316
Wszystkich:3,682,226
Ogłoszenie
"Palący problem - niska emisja" Dzień Ziemi 2016

22 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza przemaszerowali ulicami Bobolic manifestując sprzeciw zatruwania lokalnego środowiska. Część kulminacyjna odbyła się na rynku bobolickim z udziałem władz miasta. Została odczytana „ Odezwa do mieszkańców”, mówiąca o bezwzględnym zakazie spalania odpadów w piecach domowych, ponieważ wydobywają się wtedy trujące środki chemiczne takie jak: dioksyny, furany, chlorowodór, cyjanowodór oraz metale ciężkie, które nieodwracalnie niszczą nasze zdrowie, są przyczyną chorób nowotworowych i alergii. Jeśli weźmie się pod uwagę, że człowiek dziennie wdycha około 16 kilogramów powietrza, tym bardziej staje się jasne, że musi być ono po prostu czyste. Można było się również dowiedzieć, że toksyczne substancje, jakie niesie ze sobą niska emisja, nie tylko szkodzą człowiekowi, ale osiadają również na roślinach, pogarszają stan zieleni, powodują zakwaszenie i skażenie gleby i wody oraz podtruwają zwierzęta. Należy również wspomnieć, że niską emisję powoduje również komunikacja samochodowa, przestarzałe urządzenia grzewcze i niska jakość węgla. W swoim przemówieniu pani burmistrz Grażyna Ubysz podkreśliła wagę problemu zatruwania powietrza i konieczności dbania o środowisko. Zwróciła uwagę na ważność edukacji dzieci i młodzieży. Organizując przemarsz, uczniowie klas IV – VI, wzięli udział w konkursie , który polegał na przygotowaniu transparentów z hasłami o ochronie powietrza. Przeprowadzono również konkurs plastyczny pt. „Wszyscy dbamy o powietrze, którym oddychamy”. Wyróżniono i nagrodzono 6 prac. Uczniowie klas I – III wzięli udział w spotkaniu inaugurującym Dzień Ziemi i zmagali się w Szkolnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej, który był poprzedzony występem dzieci z bobolickiego Przedszkola, propagującym dbałość o czysty las. Laureaci wszystkich konkursów otrzymali nagrody książkowe oraz gry edukacyjne ufundowane przez Urząd Miejski w Bobolicach.

I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym
Wielkie brawa należą się dla Amelii Kasztelan z III klasy Szkoły Podstawowej w Bobolicach. Uczennica pod kierunkiem nauczyciela Anny Kustrzyckiej-Brody wykonała pracę, nagrodzoną I miejscem w konkursie powiatowym. Praca Amelki została narysowana węglem ( na podstawie jednej z ilustracji zawartych w książce Jana Parandowskiego "Mitologia") i przedstawiała Syzyfa toczącego kamień pod górę. Jest się czym pochwalić gdyż na konkurs wpłynęło 236 prac w tym 35 z naszej gminy. Nagrody zostały rozdane 06.04.2016 roku podczas powiatowej dziecięcej sesji naukowej pt."Mity starożytnych Greków-podstawą kultury europejskiej" prowadzonej przez dzieci w Bibliotece Publicznej w Koszalinie. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach plastycznych inne dzieci ,gdyż super nagrody czekają

Konkurs recytatorski "Ptaszęta"

W dniu 13 kwietnia 2016 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w eliminacjach do konkursu recytatorskiego w kategorii„ Ptaszęta”. Dzieci recytowały utwory poetów polskich głównie J.Brzechwy i J.Tuwima. Niektóre też zastosowały rekwizyty. Do eliminacji miejsko-gminnych zakwalifikowały się:  Hania Rachtan i Nikola Badzińska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a Hani i Nikoli gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach.

A. Banaszek

Apel wielkanocny w naszej szkole

2„Zwyczaje i obrzędy wielkanocne”- pod takim hasłem 23 marca w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza odbył się uroczysty Apel Wielkanocny.  Dla większości z nas Wielkanoc to święcenie pokarmów w Wielką Sobotę, uroczyste wielkanocne biesiadowanie w rodzinnym kręgu oraz śmigus dyngus w lany poniedziałek. Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Po wielkim poście – kiedyś bardzo ściśle przestrzeganym – ludzie z niecierpliwością czekali na odmianę. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Nie każdy jednak wie, że w różnych regionach Polski panują odmienne zwyczaje. Zdarza się też tak, że nie znamy pochodzenia danego świątecznego rytuału. Przy bogato nakrytym wielkanocnym stole uczniowie klasy Ic, IIa, IIc oraz IIIc przybliżyli nam więc ideę świąt wielkanocnych.

Galeria zdjęć

Pierwszy Dzień Wiosny 2016
1Jak co roku, 21. marca w naszej szkole uroczyście obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Do tego dnia nasi uczniowie przygotowywali się długimi godzinami, by jak najwspanialej przywitać upragnioną wiosnę. W tym roku Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami p. Moniką Pachołek i p. Agnieszką Bartczak, uchwaliła, że każda klasa może zaprezentować się w wybranym przez siebie repertuarze. Ideą tegorocznych obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było rozwijanie zainteresowań, zaangażowanie w stworzone wspólnie przedsięwzięcie i sztuka zaprezentowania się w nowej roli. Po przekazaniu przez panią wicedyrektor Agnieszkę Borkowską symbolicznego klucza szkoły, rozpoczęła się wspólna zabawa.

Świąteczne i wiosenne tradycje


:)

Konkursy wielkanocne

 

 

Międzynarodowy Dzień Pisarzy
3W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarzy pani Joanna Maszkało i pani Monika Pachołek napisały scenariusz na szkolną akademię pt. „Książkowa Kraina ” dla uczniów klas I – III.  Pozostała  społeczność szkolna mogła zapoznać się z gazetką wykonaną  na półpiętrze pt. „Międzynarodowy Dzień Pisarzy”, która była poświęcona H. Sienkiewiczowi. 21 marca 2016r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się  przedstawienie pt. „Książkowa Kraina”, które było przeplatane występami dzieci, głośnym czytaniem rodziców oraz  prezentacją multimedialną. Inscenizacja została zaprezentowana przez dwoje rodziców panią Kamilę Kurek i pana Tomasza Złotowicza oraz uczniów klasy IB. Głównymi bohaterami „Książkowej Krainy” byli: Iza Kasprzak jako Wróbelek Elemelek, Julita Bartczak – Pinokio, Zuzia Czarnecka – Kaczka Dziwaczka, Aleksander Pachołek – Miś Uszatek oraz Nikola Badzińska – Koziołek Matołek. Wspólnie z głównymi bohaterami występowały w tańcu i piosenkach pt. „Witajcie w naszej bajce” oraz „Kraina czarów”, pozostałe dzieci: Emila Adamus, Alicja Kurek,  Julia Kumorowska,  Gabrysia Chrystofiak,  Zuzia Skawińska,  Weronika Laskowska,  Oliwia Rybak , Maks Babec, Szymon Białoch, Patryk Mielcarek, Szymon Rutkowski,  Kuba Kmetyk,  Szulc  Filip , Świercz  Oliwier. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do przeczytania zaprezentowanych książek oraz do sięgnięcia po inne propozycje, które zostały zakupione przez dyrekcję  do szkolnej biblioteki w ramach kampanii „Książka moich marzeń”.

Bezpiecznie na wsi ,czyli bądź bezpieczny w gospodarstwie
Do Szkoły Podstawowej w Bobolicach uczęszcza 83 uczniów mieszkających na wsi. W związku z tym postanowiliśmy przygotować spotkanie, w którym uczniowie dowiedzieliby się o możliwych  zagrożeniach  czyhających na nich w gospodarstwie. W dniu 29.02.16 do szkoły w Bobolicach przyjechali goście: Pani Magdalena Joda (KRUS Oddział Regionalny Koszalin) oraz Pan Mieczysław Tomaszewski (Państwowa Inspekcja Pracy).W miłej atmosferze, poprzez prezentację multimedialną oraz burzę mózgów przedstawili uczniom korzystającym ze świetlicy szkolnej zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na wsi. Uczniowie  zapoznali się z czynnościami których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16-tego roku życia ,takimi jak: obsługa ciągników oraz maszyn rolniczych, w tym sprzęganie oraz agregowanie, prace związane z pozyskiwaniem oraz obróbką drewna, obsługa zwierząt gospodarskich, spawanie gazowe i elektryczne, prace z wykorzystaniem substancji chemicznych, nawozów mineralnych i rozpuszczalników, prace w zamkniętych zbiornikach, prace na wysokościach, prace w wykopach ziemnych ,prace w hałasie i zapyleniu oraz wszelkiego rodzaju czynności obciążające układ kostno-stawowy, w tym dźwiganie i przenoszenie. Wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu otrzymali upominek od Pani Dyrektor Renaty Kowalskiej i pełni wiedzy wrócili do domu na wieś.

Bal karnawałowy klas I - III

Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w balu karnawałowym, który odbywa się każdego roku w naszej szkole. Piękne stroje, tańce, konkursy, zabawy i poczęstunki w klasach uatrakcyjniły imprezę. Dzieci świetnie się bawiły. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji i przygotowanie pięknych strojów dla swoich pociech.

Galeria zdjęć

Warsztaty edukacyjne w Lipiu

W ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” uczniowie klasy VB i VIA uczestniczyli w dwudniowych warsztatach w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Warsztaty zakładały różne formy edukacji. 13 stycznia 2016 uczniowie uczestniczyli w zajęciach, których tematem była bioróżnorodność. Szukali odpowiedzi na  pytania: czym jest bioróżnorodność? Dlaczego wymierają gatunki? Uczniowie podczas zajęć zastanawiali się nad wpływem zmiany klimatu na różnorodność organizmów i przetrwanie gatunków. Ponadto dzieci, pracując w grupach, układały puzzle formułując tekst o przyczynach i skutkach zmian klimatu. Na zajęciach poruszany był temat  sieci NATURA 2000 jako nowej formy ochrony przyrody. W sali bioróżnorodności uczniowie rozpoznawali i nazywali zagrożone gatunki zwierząt. Bardzo ciekawe były warsztaty plenerowe, podczas których dzieci szukały śladów bytowania zwierząt. Rozróżniając wskazywali „ślady” i „tropy”, określały również wiek drzewa na podstawie jego obwodu. Podczas warsztatów laboratoryjnych, korzystając z mikroskopów, uczestnicy  poznawali świat w skali mikro oraz samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe. Uwieńczeniem pierwszego dnia była  rekreacja w Parku Wodnym w Świdwinie.

Galeria zdjęć

Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia

Każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w uroczystych spotkaniach poświęconych tradycjom i zwyczajom bożonarodzeniowym. W tym roku (22 grudnia 2015) dzieci  przypomniały historię narodzin Dzieciątka Jezus, znaczenie różnych obyczajów. Wspólny śpiew kolęd wprowadził wszystkich w nastrój świąteczny.

Spotkania zaszczycili obecnością zaproszeni goście i rodzice. Była to również okazja do wręczenia nagród uczniom za udziały w konkursach bożonarodzeniowych. Nagrody otrzymali również „Piątaki – Wełniaki” zwycięscy gminnego konkursu na projekt ulotki o przeciwdziałaniu przemocy.

Galeria zdjęć

BIP
Nasz Facebook!
1% dla Placówek Edukacyjnych
Certyfikat
Cała Polska czyta dzieciom
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31