Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:223
Wczoraj:1,792
W tym tygodniu:5,376
W tym miesiącu:29,093
W tym roku:224,490
Wszystkich:1,772,408
Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza
ogłasza zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2014/2015
w dniach 24.02. do 28.03 2014r

Szczegółowe informacje w zakładce „Rekrutacja”

Biblioteka szkolna ogłasza dwa konkursy artystyczne

Informacje o konkursach

Galeria zdjęć - Rok Juliana Tuwima 2013

Galeria zdjęć - laureaci eliminacji szkolnych "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne" 2013

Warsztaty gipsowe w naszej szkole

27 i 28 marca 2014r. uczniowie klas młodszych oraz klasa IVB uczestniczyli w zorganizowanych w naszej szkole warsztatach plastyczno - technicznych "Odlewy gipsowe". Była to bardzo atrakcyjna forma edukacji artystycznej dla dzieci, rozbudzająca wyobraźnię, rozwijająca zdolności artystyczne, pozwalająca poznać ciekawy materiał plastyczny - gips ceramiczny. Każde dziecko zakończyło zajęcia z komletem 4 odlewów, które mogą być doskonałym prezentem na Dzień Matki lub ciekawą ozdobą zbliżających się świąt.

Galeria zdjęć

Dzień Wiosny 2014 w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach

21 marca jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Wzorem poprzedniego roku przebiegał on pod hasłem „Wiosna w Unii Europejskiej”. Tym razem poszczególne klasy prezentowały te kraje UE, które wstąpiły do niej 1 maja 2004 roku

i później. Losowane prezentowanych państw odbyło się w lutym na zebraniu gospodarzy klas z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość prowadzili reprezentanci Samorządu Uczniowskiego Julia Rewkowska i Max Nadir.

Galeria zdjęć

Multimedialna lekcja filmowa-Królik z kapelusza, czyli czary na srebrnym ekranie.

W piątek 14 marca 2014r. 95 uczniów z klas IV-VI uczestniczyło w multimedialnej lekcji filmowej pt. „Królik z kapelusza, czyli czary na srebrnym ekranie – historia efektów specjalnych w kinie”. Lekcja odbyła się w kinie KRYTERIM w Koszalinie.

Pierwsza część lekcji miała charakter multimedialnych prezentacji przeplatanych wykładami prowadzącego. Pokazano pierwsze słynne efekty specjalne: „latające meloniki”, „podróż na księżyc” i inne. Wyjaśniono w jaki sposób je osiągano, odsłoniono tajniki pierwszych fotomontaży – nakładanie obrazów, znikanie, duchy.

Zaprezentowano tricki scenograficzne, używane by przenieść widza w inne miejsce lub wyczarować pożądany ruch czy zjawiska.

Pokazano niesamowite wręcz kaskaderskie umiejętności aktorów tworzących pierwsze filmy: słynne sceny pościgów czy wspinaczki po budynku, bez zabezpieczeń.

Przybliżono sylwetki trzech największych twórców pierwszych filmów – Charliego Chaplina, Harolda Lloyda i Bustera Katona.

Zaprezentowano również współczesne techniki, których używa się by osiągnąć efekty specjalne.

W drugiej części lekcji uczniowie obejrzeli film w reżyserii Jennifer Flackett i Marka Levina pt. „Wyspa Nim”.

Apel na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

W piątek 14 lutego 2014r, odbył się apel dla klas I-III i IV-VI na temat – Bezpieczne ferie zimowe. Uczniowie klasy IV c przypomnieli najważniejsze zasady, których należy przestrzegać, aby bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przypomnieli o właściwym zachowaniu podczas zabaw zimowych, w kontaktach z obcymi oraz przedstawili kodeks postępowaniaw czasie ferii zimowych. Gościem na naszym apelu była dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bobolicachpani Ewa Sabatowicz. Wręczyła ona nagrodę najlepszej czytelniczce w miesiącu styczniu, którą została Klaudia Kosińska z klasy VI b.

Galeria zdjęć

Naszym babciom i dziadkom w podzięce

Każdy wie, jak ważna jest babcia i dziadek dla każdego dziecka. Zawsze znajdą czas na zabawę i spacer, pocieszą w smutnych chwilach, wybronią z opresji, coś tam do skarbonki wrzucą, a przede wszystkim zaopiekują się, kiedy rodzice i wszyscy dookoła są zajęci. Jest taki dzień w roku, w którym szczególnie chce się im za ich dobroć i pomoc podziękować. 20 stycznia 2014 roku, w wigilię Dnia Babci dzieci z klasy II a i III b pod kierunkiem Jolanty Turkowskiej, Edyty Sobańskiej i Anetty Banaszek, przygotowały program słowno – muzyczny, który przedstawiły w sali koncertowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Bobolicach. Dzieci prezentowały wiersze przeplatane muzyką i tańcami, a na końcu wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Oprawę zabawowo - muzyczną przygotowały również Małgorzata Szymańska i Izabela Mirota. Pani M. Szymańska zaprosiła dziadków i babcie z wnukami do poloneza i innych tańców.

Spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej w Bobolicach - bezpieczne ferie 2014

We wtorek 14 stycznia 2014r. klasa I a i b, uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Bobolicach – mł. insp. Agnieszką Nowicką i insp. Markiem Kowalskim. Podczas lekcji o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie ferii i nie tylko, strażnicy wykorzystali urozmaicone formy przekazu.

Galeria zdjęć

Jasełka 2013

Niezwykle uroczysty, a zarazem bardzo rodzinny charakter miał ostatni dzień przed przerwą świąteczną w Szkole Podstawowej w Bobolicach.  Już od kilku dni wszyscy czekali na ten moment, a prace nad uroczystością trwały od kilku tygodni. W odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Wystąpiły w nim dzieci z wielu klas, a w szczególności z klas młodszych.  Przedstawiły one „Jasełka” według projektu i w inscenizacji Anny Malazdry, Sabiny Wisłockiej i Małgorzaty Dziubak.

 

Galeria zdjęć

Zapach świątecznych pierników

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach  3 grudnia 2013 roku odwiedzili Muzeum Regionalne w Koszalinie, gdzie zapoznali się z historią pierników. Dowiedzieli się o przyprawach korzennych, sposobach wypiekania, sami również mogli wykonać piernikowe ciastka. Zapach wypieków przypomniał nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. W takiej atmosferze obejrzeliśmy też film pt. „Cudowne święta Jonathana” poprzedzony prelekcją dotyczącą tradycji i zwyczajów świątecznych. Gościliśmy również w Radio Koszalin, gdzie uczniowie dowiedzieli sie o zasadxh tworzenia audycji radiowych.

Już niedługo święta...

Galeria zdjęć

Dzień Tolerancji i Życzliwości

W poniedziałek 25 listopada 2013r. gościliśmy w naszej szkole domowników Środowiskowego Domu Samopomocy „ODNOWA”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień połączonego z Dniem Pluszowego Misia.Zaproszeni goście wraz z uczniami naszej szkoły brali udział w konkrecjach plastycznych i sportowych. Wspólnie wyklejali kwiatki plasteliną oraz kolorowali rysunki przedstawiające pluszowe misie. Następnie domownicy „ODNOWY” z pomocą uczniów przekładali szarfy oraz rzucali woreczkami i piłeczkami do celu. Wszyscy świetnie się bawili. Widzowie żarliwie dopingowali uczestników poszczególnych konkurencji. Po spotkaniu na sali gimnastycznej goście przeszli na skromny poczęstunek do czytelni szkolnej, a uczniowie na lekcje.

Galeria zdjęć

Najnowsza historia naszego miasta

2 grudnia 2013 r. uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach odwiedziła Grupa Rekonstrukcji Historycznych „ Gryf „. W ciekawy i atrakcyjny sposób przekazano wiedzę dotyczącą trudnej  , powojennej historii Bobolic i naszego regionu . W latach po II wojnie światowej działały tu organizacje wojskowe i niepodległościowe wśród nich żołnierze 5 Wileńskiej Brygady AK . Przedstawiciele grupy skupili się na wydarzeniach związanych z działalnością szwadronu podporucznika Zdzisława Badochy „ Żelaznego „ oraz tajnej  organizacji Bojowy Oddział Armii .

„ Przypominajcie nam , komu zawdzięczamy wolność i to , że tylko z książek poznajemy dziś niewolę „

Galeria zdjęć

BIP
1% Podatku na szkołę

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku
swojej szkole!

Dowiedz się więcej
na stronie
Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

www.ps.org.pl

Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30