Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Szkolne Koło LOP
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Adopcja na odległość
· Innowacje pedagogiczne
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:68
Wczoraj:2,250
W tym tygodniu:4,872
W tym miesiącu:52,623
W tym roku:52,623
Wszystkich:4,507,311
Ogłoszenie
Udział w akcji „Serce za odwagę”
W grudniu 2016 roku Uczniowie kl. VIa ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach wraz z wychowawcą – Panią Aleksandrą Wełna wzięli udział w akcji pt.: „Serce za odwagę”, której inicjatorem było Miejskie Przedszkole nr 2 w Płocku, Stowarzyszenie Pro Patria – Lokalni Patrioci oraz Stowarzyszenie Głos Bohatera. Udział w akcji polegał na przygotowaniu kartek świątecznych dla kombatantów, żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którym w ten symboliczny sposób mogliśmy podziękować za odwagę, jaką odznaczali się w czasach walki o wolną i niepodległą Polskę. Kilka dni temu otrzymaliśmy pisemne podziękowanie od Pana Mariana Jaworskiego PS. „Trójkąt”. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiliśmy przyjemność naszym bohaterom, do których dotarły świąteczne życzenia, a uczniowie poczuli jeszcze silniejszą więź z ojczyzną.
Aleksandra Wełna

Galeria zdjęć
Mikołaj w szkole
6 grudnia, jak co roku, po raz siedemnasty  w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w  Bobolicach odbyła się impreza środowiskowa „ Mikołaj w szkole”.  Wydarzenie to jest stałym elementem świątecznej tradycji naszej szkoły. Uczniowie klas młodszych przedstawili bogaty program artystyczny, który zawierał piosenki, wierszyki i tańce.  Na naszej scenie podziwialiśmy pięknie poprzebierane dzieci za bałwanki, śnieżynki, wróżkę i Mikołajki. Przerywnikiem między występami dzieci były różnego rodzaju konkursy, w których chętnie uczestniczyli rodzice wraz ze swoimi pociechami. Program podziwiali licznie przybyli mieszkańcy Bobolic oraz gość honorowy – Mikołaj, który w tym roku wylosował aż 48 paczek. Było to możliwe dzięki hojności naszych sponsorów, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Podczas imprezy można było skosztować pysznych domowych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów, którym  jesteśmy wdzięczni. Na następne spotkanie z Mikołajem zapraszamy już za rok.

Beata Kostewicz
W obronie życia, wolności i godności człowieka
06 grudnia 2016r. kolejny raz uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach wzięli udział w akcji Maraton Pisania Listów zorganizowanej przez Amnesty International. Zachęcali dorosłych i młodzież do podpisywania petycji w sprawach ludzi więzionych bez wyroków sądowych, torturowanych i prześladowanych w swoich krajach. Za co można karać i torturować? W Azerbejdżanie za graffit , w Egipcie za zdjęcia przedstawiające protest wobec władzy, w Turcji za obronę ludności kurdyjskiej, w Iranie za działalność na rzecz kobiet, w Indonezji za udział w pokojowym proteście nauczycieli, w Malawi można „ polować „ na dziesięcioletnie dziecko z albinizmem by je zabić. To tylko nieliczne przykłady łamania praw człowieka. By oczekiwać od ludzi empatii, sprawiedliwości i rozumienia czym jest godność człowieka, należy zacząć kształtować takie cechy u młodego pokolenia społeczeństw. Wspólnie napisaliśmy 230 listów, które zostały wysłane do ambasad właściwych państw. Nasi uczniowie rozumieją potrzebę niesienia pomocy potrzebującym, są wrażliwi na niesprawiedliwość i arogancję. W organizacji tegorocznej akcji dzieciom pomagały  B. Imbiorkiewicz i A. Kustrzycka – Broda.

Gminny konkurs religijny 2016
29 listopada 2016 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach II Gminny Konkurs pt. „Religijny Konkurs Recytatorski”, który został zorganizowany i przeprowadzony przez panią Monikę Pachołek. Udział w konkursie wzięli przedstawiciele czterech szkół. Z Drzewian Wiktoria Jastrowska  i Amelia Misztal pod opieką pani Marii Mokrzyckiej – Karepin, z Dargini Paulina Ostrzyńska i Małgosia Zaborowska pod opieką pani Katarzyny Szwec. Natomiast  z Kurowa Kinga Neumann i Angelika Kopka pod opieką pani Joanny Katolik oraz z Bobolic Jagoda Kliś i Magdalena Klimek pod opieką pani Joanny Maszkało i pani Moniki Pachołek. Rolę jury pełniła pani Monika Żemojtel Dyrektor MGBP w Bobolicach oraz Anna Sagan bibliotekarka z Biblioteki z Dargini.
W konkursie I miejsce zdobyła Jagoda Kliś, II Wiktoria Jastrowska, natomiast pozostałe uczestniczki III miejsce. Serdecznie gratuluję zdobytych miejsc i dziękuję za udział w konkursie, życząc dalszych sukcesów edukacyjnych.
Monika Pachołek
Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Czarnem z programem ,,Bezpieczna szkoła”
W dniu 22 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach gościli funkcjonariusze  Zakładu Karnego w Czarnem z programem przygotowanym przez Pana Cezarego Sierzputowskiego ,, Bezpieczna szkoła”. Uczniowie  klas IV-VI mieli możliwość wysłuchania Pani  psycholog Joanny Brusiło, która  przedstawiła informacje o tym, jak chronić przed zgubnymi skutkami jednej z najgorszych plag współczesnego społeczeństwa - przed dopalaczami i przekazała  wiedzę  na temat konsekwencji zdrowotnych oraz wskazała  sposoby  zapobiegania istniejącym zagrożeniom. Podczas spotkania wyświetlona  została prezentacja "Dopalacze niszczą życie". Kolejnym  poruszonym tematem   było bezpieczeństwo uczniów  w czasie ferii świąteczny. Pan porucznik Tomasz Zienkiewicz, zbrojmistrz   przypomniał  wszystkim dzieciom o zagrożeniach związanych z używaniem środków pirotechnicznych., a  w prezentacji  wskazał dobre rady posługiwania się nimi.  Również przypomniał o  stosowaniu elementów odblaskowych, zwłaszcza w sezonie "jesienno - zimowym", dla własnego i innych bezpieczeństwa. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów pokaz szkolenia psów, który został poprzedzony prezentacją przedstawioną przez kapitana Pana Marcina Kulik kierownika działu szkolenia przewodników i tresury psów służbowych. Przypomniano dzieciom, jak należy postępować w przypadku ataku psa. Dzieci ćwiczyły bezpieczne, obronne pozycje, które należy przyjąć podczas ataku psa. Zależnie od sytuacji był "żółwik", "drzewo" lub "naleśnik". Niewątpliwą atrakcją zajęć było spotkanie z funkcjonariuszami i ich psami służbowymi. Był owczarek belgijski  - pies szkolony w kierunku wykrywania narkotyków oraz patrolowo - tropiący owczarek niemiecki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z ich pracą podczas pokazów,  pogłaskania, czy też z zabawy. Zajęcia zakończono fotkami z funkcjonariuszami  i ich psami oraz podziękowaniami.

Dzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

21 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach obchodzono Dzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień. Celem obchodów było propagowanie  i utrwalenie wśród społeczności szkolnej postaw tolerancji i życzliwości. Tego dnia obowiązywał kolor żółty, ponieważ jest to symbol radości i optymizmu, a każda klasa miała za zadanie wykonać na żółtym brystolu plakat na temat tolerancji i życzliwości. Uczniowie z klas IV uczestniczyli w spotkaniu z pensjonariuszami Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa” w Bobolicach. W trakcie spotkania odbyły się trzy konkurencje: nawlekanie makaronu na sznurek, następnie wypisywanie skojarzeń związanych z życzliwością i tworzenie „Drzewa życzliwości” oraz najszybsze toczenie piłki lekarskiej. Gospodarzem tego dnia był Samorząd Uczniowski oraz Panie Anita Jasińska, Danuta Karwowska, Agnieszka Bartczak, Monika Pachołek.

Galeria zdjęć

Dzieci prawa to nasza wspólna sprawa
Przez cały ubiegły tydzień tj. od 14. do 19. listopada 2016 roku uczniowie SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach uczestniczyli w zajęciach, których celem było przybliżenie praw dziecka. Wszystkie zajęcia poprzedzone były prezentacją multimedialną. I tak uczniowie klas trzecich i czwartych malowali przygotowane rysunki , głośno czytali poszczególne prawa, z których trudno było wybrać te najważniejsze, bo tak naprawdę wszystkie są ważne w jednakowym stopniu. Z kolorowych ilustracji powstawały  plakaty, a oprócz tego, każde dziecko mogło wybrać i przypiąć do ubrania znaczek przedstawiający jedno z praw. W klasach piątych dzieci same projektowały ilustrację do wybranego przez siebie prawa z Konwencji o Prawach Dziecka. Z ich pomysłów  powstały również plakaty. Oni także przypinali znaczki z wybranymi przez siebie prawami. Uczniowie klas szóstych wypisywali prawa dziecka  i sytuacje, w których prawa dziecka są łamane. Dyskusja, jaka wywiązała się w trakcie pracy pokazała, że uczniowie znają istotę sprawy. Ponadto dzieci wykonały kolejne zadanie, projektowały znaczki symbolizujące prawa dziecka. Działaniami edukacyjnymi związanymi z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka w naszej szkole objętych zostało 235. uczniów, powstało 11 plakatów propagujących prawa dziecka oraz szereg projektów znaczków zawierających symboliczne przedstawienie tych praw.

Bezpieczna droga do i ze szkoły
To już kolejne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa uczniów. Tym razem 03.11.2016 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach odbyło się spotkanie z nadkomisarzem policji z Koszalina panem Robertem Faryniarzem. Uczniowie klas I-III tj. łącznie sto sześćdziesiąt najmłodszych dzieci z naszej szkoły zostało zapoznanych z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Ponadto nadkomisarz poinformował uczniów w jaki sposób należy się zachować w przypadku nieznajomych osób chcących naruszyć naszą przestrzeń osobistą w drodze do szkoły, domu czy sklepu. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu sali pracownikom szkoły oraz nauczycielowi Zbigniewowi Rewkowskiemu.
Anna Kustrzycka-Broda
Edukacji nigdy za wiele
27 października 2016 r. uczniowie klas czwartych SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach wzięli udział w zajęciach w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie . Zapoznali się ze sposobami oszczędzania energii elektrycznej , wody , zasadnością segregowania odpadów a przede wszystkim z rodzajami odnawialnych źródeł energii i metodami jej pozyskiwania . Samodzielnie wykonywali wiatraki , które wykorzystują siłę wiatru . Uczniowie , z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego mogli segregować odpady czy grać w gry na interaktywnej podłodze . Pobyt nad morzem wiązał się również z poznaniem cech krajobrazu nadmorskiego a dodatkową atrakcją było wejście na latarnię morską w Gąskach.

Sukces naszych uczennic
22 października 2016 roku,  uczennice Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach  Magdalena Klimek i Jagoda Kliś pod opieką Moniki Pachołek wzięły udział w XI Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej w Koszalinie. Magda zarecytowała anonim oraz wiersz Antonety Anny Bednarek pt. „Kiedy jest ci smutno” , zdobywając tym samym II miejsce, natomiast Jagoda Kliś zdobyła III miejsce za wiersz Władysława Babisa pt. „Modlitwa” oraz autora nieznanego pt. „Adam i Ewa”. Dziewczęta za swoje recytacje otrzymały od Organizatorów nagrody książkowe i dyplomy. Jak co roku organizatorami imprezy było: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Koszalinie. Dziewczętom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

Spotkanie z archeologią
19 października 2016 r. z inicjatywy dyrektor szkoły pani Renaty Kowalskiej , uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach poświęconych dziedzictwu archeologicznemu rejonu Bobolic . Przypomnieli sobie czym jest archeologia , jakie są jej zadania , poznali też nieinwazyjne metody pracy archeologów . Zajęcia prowadzili wykładowcy Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pani Monika Pławska i dr Michał Pawleta . Uczniowie  wykazali zainteresowanie i zaangażowanie w zgłębianiu wiedzy archeologicznej.

BIP
Nasz Facebook!
1% dla Placówek Edukacyjnych
Certyfikat
Cała Polska czyta dzieciom
XXII SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31