Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:403
Wczoraj:1,551
W tym tygodniu:9,582
W tym miesiącu:11,742
W tym roku:92,049
Wszystkich:2,278,766
Ogłoszenie
Ferie na basenie

W sumie 38 uczniów klas IV - VI naszej szkoły zięło udział w zajęciach oswajania się z wodą i nauki pływania na basenie w Szczecinku. Odbyły się dwa wyjazdy w dniach 19 i 22 stycznia tegorocznych ferii zimowych. Po półtarogodzinnym pobycie w wodzie dzieci zjadły posiłek w McDonads. Obywda wyjazdy były możliwe dzięki dwóm radnym powiatowym. Pan Jarosław Bączkowski i Pan Kamil Jesionowski sfinansowali koszty pobytu na basenie oraz transport. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Jasełka 2014
Corocznie w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza podtrzymywana jest średniowieczna tradycja wystawiania jasełek. 19.12.2014 r. – w ostatni dzień przed feriami świątecznymi uczniowie klas I – III przygotowali przestawienie bożonarodzeniowe.. Na scenie wokół Maryi z Dzieciątkiem i Józefa zgromadziły się anioły z pasterzami i mędrcami z Dalekiego Wschodu.


Wkrótce święta!

Uczniowie klasy I d wraz z rodzicami już zaczęli przygotowywania do świąt. 25 listopada o godz. 13.45 w szkole spotkały się mamy wraz z dziećmi.  Wykonali przepiękne choinki: z szyszek, makaronu, łyżeczek plastikowych, bibuły, waty i kaszy gryczanej. Oprócz choinek były również bombki i bałwanek.

Wychowawca klasy: Ewelina Rygiel - Strzelczak

Galeria zdjęć

Mikołaj w szkole

4 grudnia już po raz piętnasty w Szkole Podstawowej im . Henryka Sienkiewicza w Bobolicach odbyła się impreza środowiskowa „Mikołaj w szkole”. Uczniowie klas młodszych oraz zespól taneczny Pełniki prowadzony przez panie Małgorzatę Szymańską i Izabelę Mirotę przedstawili bogaty program artystyczny, na który składały się piosenki, wierszyki i tańce. Program podziwiali liczni przybyli mieszkańcy Bobolic oraz gość honorowy Mikołaj, który spośród zakupionych biletów wylosował aż szesnaście prezentów. Dzieci wraz z rodzicami chętnie brały udział w konkursach, rozwiązywały zagadki, popisywały się znajomością przysłów, a na koniec zatańczyły wspólnie z Mikołajem , który częstował je słodyczami. W czasie imprezy można było skosztować przepysznych ciast upieczonych przez rodziców, za które serdecznie dziękujemy. Na spotkanie z Mikołajem zapraszamy już za rok.

Galeria zdjęć

Nasi uczniowie w Klubie Bezpiecznego Puchatka
Klub Bezpiecznego Puchatka - kliknij aby poznać szczegóły
Osiągamy sukcesy w konkursach o tematyce religijnej
KONKURS RECYTATORSKI "MÓJ KOŚCIÓŁ NA POMORZU"

Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę 2014

7 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza uroczyście obchodzono 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w apelu poświęconym historii Ojczyzny od Jej rozbiorów do 1918 roku. Pierwszoklasiści już w październiku wzięli udział w lekcjach poświęconych polskim symbolom narodowym, datom i wydarzeniom ważnym dla naszego kraju, dlatego treści przekazywane w czasie apelu nie były im obce. Wszyscy uczniowie zaś swoim strojem  i kotylionami  zaświadczyli jak ważny jest dla Polaków Dzień Niepodległości. Właściwa postawa , uroczyste obchodzenie rocznic historycznych, znajomość historii Polski, szacunek dla symboli narodowych, rzetelna , codzienna nauka to elementy współczesnego patriotyzmu. Bo z kart historii płynie przesłanie, byśmy pozostali wierni wartościom, które ocaliły Ojczyznę.

B. Imbiorkiewicz

Galeria zdjęć

Święto Drzewa 2014
Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2014 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców przygotowali inscenizację słowno – muzyczną przeplataną obrazami prezentacji multimedialnej. W ten sposób podziękowali Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom Administracji i Obsługi za trud włożony w ich wychowanie.

Galeria zdjęć

Przyjęcie uczniów klas I w poczet społeczności szkolnej

7 października 2014 roku odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. 88 najmłodszych uczniów zostało uroczyście przyjętych w poczet społeczności szkolnej. Z tej to okazji, przed licznie zgromadzonymi rodzicami i dziadkami,  dzieci zaprezentowały swoje umiejętności  w przygotowanym programie artystycznym : śpiewały piosenki, recytowały wiersze i rozwiązywały zagadki. Następnie po uroczystym złożeniu przysięgi Panie Dyrektor : Renata Kowalska i Agnieszka Borkowska  pasowały każdego z nich przez dotkniecie ołówkiem na ucznia naszej szkoły. Wychowawczynie klas I : p. M. Dziubak, p. E. Sobańska, p. A. Banaszek  i p. E. Rygiel - Strzelczak wręczyły wszystkim pierwszakom pamiątkowe dyplomy i skromne upominki. Po uroczystości wszystkie dzieci udały się do kina do Szczecinka na film „Pszczółka Maja”.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Galeria zdjęć

Polskie Państwo Podziemne

27 września w oblężonej Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski – konspiracyjna organizacja wojskowa , mająca prowadzić walkę przeciw okupantom , 13 listopada przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej a 14 lutego 1942 roku generał Władysław Sikorski  przemianował w Armię Krajową. Głównym komendantem został generał Stefan Rowecki „Grot”.Zadaniem AK było scalanie wszystkich grup wojskowych w jedną organizację podległą rządowi RP na uchodźstwie. Polska , choć znajdowała się pod okupacja , posiadała legalny i uznawany na zachodzie rząd emigracyjny . Istniały Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie oraz podziemna Armia Krajowa . W Warszawie przebywał Delegat Rządu na Kraj , któremu podlegały wydziały : wywiadu , dywersji , oświaty , sądownictwa , polityki . Komendanci Armii Krajowej : Michał Tokarzewski – Karaszewicz „ Torwid „ , Kazimierz Sosnkowski „Godziemba”, Stefan Rowecki”Grot”, Tadeusz Komorowski”Bór”,Leopold Okulicki”Niedźwiadek”. Delegaci Rządu RP na Kraj: Cyryl Ratajski”Wartski”, Jan Piekałkiewicz”Wernic”, Jan Stanisław Jankowski”Soból”, Stefan Korboński”Zieliński”, a Kazimierz Pużak”Seret” stał na czele Rady Jedności Narodowej. Działalność Polskiego Państwa Podziemnego była fenomenem w okupowanej Europie. Działały wszystkie instytucje tyle, że w konspiracji.

Galeria zdjęć

BIP
1% Podatku na szkołę

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku
swojej szkole!

Dowiedz się więcej
na stronie
Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

www.ps.org.pl

Cała Polska czyta dzieciom
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31