Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:409
Wczoraj:812
W tym tygodniu:2,246
W tym miesiącu:4,925
W tym roku:159,851
Wszystkich:2,346,568
Ogłoszenie
Wspaniały wynik sportowy naszej uczennicy

 

W dniach  17-19 marca 2015 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyła się ogólnopolska Spartakiada FAR (Fundacji Aktywnej Rehabilitacji), impreza integracyjno-sportowa dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózku inwalidzkim. Konkurencje rozgrywane w trakcie zawodów to: sprint; tor przeszkód; łucznictwo, bocce i mini maraton. Patronat honorowy nad imprezą sprawowała małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy V c naszej szkoły - Sandra Oleksy wywalczyła tam I miejsce aż w czterech konkurencjach: w sprincie, torze przeszkód, łucznictwie i mini maratonie i otrzymała puchar oraz złoty medal.
GRATULUJEMY SANDRZE OSIĄGNIĘTEGO WYNIKU

 

Kiedy jechać do lasu, jak nie w Dzień Święta lasu

Leśnicy z Nadleśnictwa Bobolice zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej w Bobolicach na piknik do leśnictwa Olkowo. W dniu 25 marca z zaproszenia skorzystali uczniowie z klas II, IV i V, głównie członkowie szkolnego koła LOP.
Głównym celem wyjazdu było sadzenie drzew. Cała akcja została jednak poprzedzona pogadanką na temat zasad urządzania lasu i zachowaniu się w środowisku leśnym. Po instruktażu, jak należy sadzić, przeprowadzonym przez leśniczego Mariusza Bednarza, uczniowie zabrali się do pracy. Każda para uczniów otrzymała 50 sadzonek sosny pospolitej. Praca ze szpadlem na odnawianym zrębie nie była łatwa. Uczniowie podczas kopania dołków dzielnie zmagali się z korzeniami i innymi przeszkodami. Po zakończeniu sadzenia okazało się, że posadzono 500 sadzonek i przybyło 0,20 ha młodego lasu. Wszyscy dumni z wykonanego zadania mogli sobie upiec kiełbaski na ognisku.

Dzień pisarzy

W naszej szkole 18 marca 2015 r. odbyło się przedstawienie z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Trochę z opóźnieniem , ale wielu aktorów było na „chorobowym”. Dwudziestu czterech wykonawców  przygotowało się do prezentacji dwóch wybitnych postaci. Byli to:  święty  Jan Paweł II w 10 rocznicę jego śmierci oraz Ignacy Krasicki w 280 rocznicę urodzin. Dzieci odgrywały znakomicie swoje role w bajkach, z których wypływał zawsze jakiś morał, nauka dla uczniów. Wybrane bajki pokazane były także  w teatrze kukiełek,  a inne  w teatrze cieni. Pierwszy raz zaproponowano takie rozwiązanie,   co wzbudziło zaciekawienie wśród uczniów. Grupa młodych wykonawców pokazała również swoje talenty przed dziećmi z przedszkola. W podziękowaniu otrzymali słodkiego lizaka. Dziękujemy wykonawcom. Cieszymy się , że było tak dużo chętnych dzieci do pokazania się na scenie „szkolnego teatru”.

Galeria zdjęć


Dzień Wiosny
W piątek, 20 marca w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach bardzo uroczyście obchodzono pierwszy dzień wiosny. Ten dzień radykalnie różnił się od szarej rzeczywistości szkolnej. Już od rana było wiadomo, że dzisiaj mamy święto. Wszystkie dzieci przyszły na lekcje poprzebierane tak kolorowo, oryginalnie i nieprawdopodobnie, że wielu spośród nich trudno było rozpoznać. Korytarze szkolne zapełniły się tłumem barwnych postaci, jakby rodem z teatru, czy też kultowego, wielotysięcznego festiwalu muzycznego. Impreza zaczęła się już od samego rana, bo uczniowie, mając na sobie oryginalne kostiumy - odgrywali wybrane przez siebie postacie i bardzo dobrze się przy tym bawili. Od rana też, pomagając sobie wzajemnie, dopracowywali szczegóły swoich makijażów i fryzur. Opiekunki Samorządziku i Samorządu Uczniowskiego (Iwona Zajączkowska, Monika Pachołek i Agnieszka Bartczak) zorganizowały tego dnia stoiska z przyborami do malowania twarzy.

Ferie na basenie

W sumie 38 uczniów klas IV - VI naszej szkoły zięło udział w zajęciach oswajania się z wodą i nauki pływania na basenie w Szczecinku. Odbyły się dwa wyjazdy w dniach 19 i 22 stycznia tegorocznych ferii zimowych. Po półtarogodzinnym pobycie w wodzie dzieci zjadły posiłek w McDonads. Obywda wyjazdy były możliwe dzięki dwóm radnym powiatowym. Pan Jarosław Bączkowski i Pan Kamil Jesionowski sfinansowali koszty pobytu na basenie oraz transport. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Jasełka 2014
Corocznie w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza podtrzymywana jest średniowieczna tradycja wystawiania jasełek. 19.12.2014 r. – w ostatni dzień przed feriami świątecznymi uczniowie klas I – III przygotowali przestawienie bożonarodzeniowe.. Na scenie wokół Maryi z Dzieciątkiem i Józefa zgromadziły się anioły z pasterzami i mędrcami z Dalekiego Wschodu.


Wkrótce święta!

Uczniowie klasy I d wraz z rodzicami już zaczęli przygotowywania do świąt. 25 listopada o godz. 13.45 w szkole spotkały się mamy wraz z dziećmi.  Wykonali przepiękne choinki: z szyszek, makaronu, łyżeczek plastikowych, bibuły, waty i kaszy gryczanej. Oprócz choinek były również bombki i bałwanek.

Wychowawca klasy: Ewelina Rygiel - Strzelczak

Galeria zdjęć

Mikołaj w szkole

4 grudnia już po raz piętnasty w Szkole Podstawowej im . Henryka Sienkiewicza w Bobolicach odbyła się impreza środowiskowa „Mikołaj w szkole”. Uczniowie klas młodszych oraz zespól taneczny Pełniki prowadzony przez panie Małgorzatę Szymańską i Izabelę Mirotę przedstawili bogaty program artystyczny, na który składały się piosenki, wierszyki i tańce. Program podziwiali liczni przybyli mieszkańcy Bobolic oraz gość honorowy Mikołaj, który spośród zakupionych biletów wylosował aż szesnaście prezentów. Dzieci wraz z rodzicami chętnie brały udział w konkursach, rozwiązywały zagadki, popisywały się znajomością przysłów, a na koniec zatańczyły wspólnie z Mikołajem , który częstował je słodyczami. W czasie imprezy można było skosztować przepysznych ciast upieczonych przez rodziców, za które serdecznie dziękujemy. Na spotkanie z Mikołajem zapraszamy już za rok.

Galeria zdjęć

Nasi uczniowie w Klubie Bezpiecznego Puchatka
Klub Bezpiecznego Puchatka - kliknij aby poznać szczegóły
Osiągamy sukcesy w konkursach o tematyce religijnej
KONKURS RECYTATORSKI "MÓJ KOŚCIÓŁ NA POMORZU"

Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę 2014

7 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza uroczyście obchodzono 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w apelu poświęconym historii Ojczyzny od Jej rozbiorów do 1918 roku. Pierwszoklasiści już w październiku wzięli udział w lekcjach poświęconych polskim symbolom narodowym, datom i wydarzeniom ważnym dla naszego kraju, dlatego treści przekazywane w czasie apelu nie były im obce. Wszyscy uczniowie zaś swoim strojem  i kotylionami  zaświadczyli jak ważny jest dla Polaków Dzień Niepodległości. Właściwa postawa , uroczyste obchodzenie rocznic historycznych, znajomość historii Polski, szacunek dla symboli narodowych, rzetelna , codzienna nauka to elementy współczesnego patriotyzmu. Bo z kart historii płynie przesłanie, byśmy pozostali wierni wartościom, które ocaliły Ojczyznę.

B. Imbiorkiewicz

Galeria zdjęć

BIP
1% Podatku na szkołę

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku
swojej szkole!

Dowiedz się więcej
na stronie
Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

www.ps.org.pl

Cała Polska czyta dzieciom
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31