Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Szkolne Koło LOP
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Adopcja na odległość
· Innowacje pedagogiczne
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:5,933
Wczoraj:6,523
W tym tygodniu:18,822
W tym miesiącu:145,626
W tym roku:292,330
Wszystkich:4,747,018
Ogłoszenie

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W DNICH 03 - 05.04.2017
zarządzenie dyrektora w tej sprawie na BIPie szkoły

**********************

a
ZMIANY DOTYCZĄCE OŚWIATY - WAŻNE INFORMACJE


************************************
TRANSMISJA Z OBCHODÓW 70 LECIA NASZEJ SZKOŁY

************************************

WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW Z AKCJI
1% DLA MOJEJ SZKOŁY
Ferie zimowe - czy zachowamy bezpieczeństwo?
Ferie zimowe w naszym województwie   rozpoczynają się 13 lutego 2017r. W Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach  w piątek 10 lutego 2017 roku odbyły się  spotkania dla uczniów  klas I-III i IV –VI  dotyczące bezpiecznych ferii zimowych. Podczas spotkań uczniom przypomniano o zasadach bezpiecznego korzystania z uroków zabaw zimowych. Ważnymi tematami, które poruszano, było korzystanie z sanek, łyżew i nart. Dzieciom przypomniano o tym, że gdy  zjeżdżają z górki, muszą  pamiętać, aby nie było to w pobliżu ulicy i zbiorników wodnych.  Należy pamiętać, że zamarznięte zbiorniki wodne nie są bezpiecznymi miejscami do zabaw. Podczas apeli uczniowie obejrzeli  prezentację, wysłuchali wierszy i piosenek zaprezentowanych przez dzieci z klas II i III i uczniów z klasy  VIa. Zaproszeni funkcjonariusze  straży miejskiej Pani Agnieszka Nowicka i Pan Marek Kowalski przypomnieli uczniom, aby ubierali się stosownie do temperatury panującej na dworze. Zawsze też omijali zamarznięte jeziora, rzeki i stawy, a jeździli na łyżwach tylko na przygotowanych lodowiskach. Unikali nawiązywania kontaktów z obcymi ludźmi, szczególnie nie przyjmowali od nich prezentów oraz zachowali szczególną ostrożność, gdy pozostają sami w domu. Funkcjonariusze poinformowali dzieci, aby zimową porą, kiedy zmrok zapada wcześniej, zawsze pamiętali o elementach odblaskowych na odzieży zewnętrznej. W zimowe dni, kiedy widoczność na drodze jest ograniczona, a jezdnia śliska - kierowcy mają ograniczone możliwości manewrowania i zatrzymania pojazdu - piesi muszą o tym pamiętać! Przez jezdnię można przechodzić tylko po uważnym i spokojnym upewnieniu się, że istnieją do tego bezpieczne warunki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmu ,,Uważajcie dzieci na zagrożenia w sieci” w którym  omówiono  zagrożenia wynikające z nierozważnego korzystania z sieci internetowej,  publikowania fotek, zamieszczania filmów bez zgody osoby w nich występującej. Wyjaśniono znaczenie słowa cyberprzemoc oraz co zrobić i do kogo zwrócić się o pomoc, jeśli doświadczymy cyberprzemocy. Uczniom  zostały rozdane ulotki   o bezpiecznym korzystaniu  z Internetu. W ferie: odpoczywajmy, bawmy się, ale pamiętajmy o własnym i innych bezpieczeństwie, przestrzegając wymienionych zasad.  Dziękujemy nauczycielom odpowiedzialnym za zrealizowanie tego zadania w ramach realizacji programu ,,Bezpieczna szkoła”: Edycie Sobańskiej, Małgorzacie Prymicz, Jolancie Turkowskiej, Małgorzacie Dziubak, Anetcie Banaszek, Aleksandrze Wełnie, Annie Kustrzyckiej- Broda,  Anicie Jasińskiej, Witoldowi Sikorskiemu, Zbigniewowi Rewkowskiemu.
Danuta Karwowska - pedagog
Konkurs filmowy "Zwalczamy nowotwory"
Uczniowie w świetlicy szkolnej  nagrali z nauczycielem Anną Kustrzycką-Broda  film pt."Prośba dziecka". Film został oceniony przez czteroosobowe jury: przedstawiciel Starostwa Powiatowego, które prowadzi program profilaktyki nowotworowej „Zwalczamy Nowotwory”; Paweł Strojek, dyrektor Centrum Kultury 105 w Koszalinie oraz dyrektor Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, członek Rady Programowej Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego „Pomerania Film”; Marcin Stefanowski, zastępca redaktora naczelnego „Głosu Koszalińskiego”, Joanna Krężelewska, dziennikarka „Głosu”, która od ponad 10 lat opisuje wydarzenia kulturalne w mieście i regionie. W piątek 16 grudnia w kinie Zorza w Sianowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie filmowym, organizowanym w ramach kampanii antynikotynowej, kampanii zdrowego żywienia oraz kampanii promującej aktywność fizyczną w ramach projektu pn. „Zwalczamy nowotwory – program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim. Zajęliśmy III miejsce!!!Nagrodę wręczył nam wicestarosta pan Dariusz Kalinowski. Otrzymaliśmy bon o wartości 500zł do wykorzystania w sklepie fotograficznym.   Dziękuję za zaangażowanie świetnym aktorom : Antoniemu Gołębiowskiemu(IA),Izabeli Złotowicz(IIB),Amelii Sradomskiej (IIIA),),Aleksandrze Złotowicz, Claudii Katholm, Klaudii Szlachciak (IIIB), Tymonowi Skiba (IIIC),Karolinie Brzostek(IIID) oraz za montaż filmu nauczycielowi panu Witoldowi Sikorskiemu.
Anna Kustrzycka - Broda


Udział w akcji „Serce za odwagę”
W grudniu 2016 roku Uczniowie kl. VIa ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach wraz z wychowawcą – Panią Aleksandrą Wełna wzięli udział w akcji pt.: „Serce za odwagę”, której inicjatorem było Miejskie Przedszkole nr 2 w Płocku, Stowarzyszenie Pro Patria – Lokalni Patrioci oraz Stowarzyszenie Głos Bohatera. Udział w akcji polegał na przygotowaniu kartek świątecznych dla kombatantów, żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którym w ten symboliczny sposób mogliśmy podziękować za odwagę, jaką odznaczali się w czasach walki o wolną i niepodległą Polskę. Kilka dni temu otrzymaliśmy pisemne podziękowanie od Pana Mariana Jaworskiego PS. „Trójkąt”. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiliśmy przyjemność naszym bohaterom, do których dotarły świąteczne życzenia, a uczniowie poczuli jeszcze silniejszą więź z ojczyzną.
Aleksandra Wełna

Mikołaj w szkole
6 grudnia, jak co roku, po raz siedemnasty  w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w  Bobolicach odbyła się impreza środowiskowa „ Mikołaj w szkole”.  Wydarzenie to jest stałym elementem świątecznej tradycji naszej szkoły. Uczniowie klas młodszych przedstawili bogaty program artystyczny, który zawierał piosenki, wierszyki i tańce.  Na naszej scenie podziwialiśmy pięknie poprzebierane dzieci za bałwanki, śnieżynki, wróżkę i Mikołajki. Przerywnikiem między występami dzieci były różnego rodzaju konkursy, w których chętnie uczestniczyli rodzice wraz ze swoimi pociechami. Program podziwiali licznie przybyli mieszkańcy Bobolic oraz gość honorowy – Mikołaj, który w tym roku wylosował aż 48 paczek. Było to możliwe dzięki hojności naszych sponsorów, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Podczas imprezy można było skosztować pysznych domowych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów, którym  jesteśmy wdzięczni. Na następne spotkanie z Mikołajem zapraszamy już za rok.

Beata Kostewicz
W obronie życia, wolności i godności człowieka
06 grudnia 2016r. kolejny raz uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach wzięli udział w akcji Maraton Pisania Listów zorganizowanej przez Amnesty International. Zachęcali dorosłych i młodzież do podpisywania petycji w sprawach ludzi więzionych bez wyroków sądowych, torturowanych i prześladowanych w swoich krajach. Za co można karać i torturować? W Azerbejdżanie za graffit , w Egipcie za zdjęcia przedstawiające protest wobec władzy, w Turcji za obronę ludności kurdyjskiej, w Iranie za działalność na rzecz kobiet, w Indonezji za udział w pokojowym proteście nauczycieli, w Malawi można „ polować „ na dziesięcioletnie dziecko z albinizmem by je zabić. To tylko nieliczne przykłady łamania praw człowieka. By oczekiwać od ludzi empatii, sprawiedliwości i rozumienia czym jest godność człowieka, należy zacząć kształtować takie cechy u młodego pokolenia społeczeństw. Wspólnie napisaliśmy 230 listów, które zostały wysłane do ambasad właściwych państw. Nasi uczniowie rozumieją potrzebę niesienia pomocy potrzebującym, są wrażliwi na niesprawiedliwość i arogancję. W organizacji tegorocznej akcji dzieciom pomagały  B. Imbiorkiewicz i A. Kustrzycka – Broda.

Gminny konkurs religijny 2016
29 listopada 2016 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach II Gminny Konkurs pt. „Religijny Konkurs Recytatorski”, który został zorganizowany i przeprowadzony przez panią Monikę Pachołek. Udział w konkursie wzięli przedstawiciele czterech szkół. Z Drzewian Wiktoria Jastrowska  i Amelia Misztal pod opieką pani Marii Mokrzyckiej – Karepin, z Dargini Paulina Ostrzyńska i Małgosia Zaborowska pod opieką pani Katarzyny Szwec. Natomiast  z Kurowa Kinga Neumann i Angelika Kopka pod opieką pani Joanny Katolik oraz z Bobolic Jagoda Kliś i Magdalena Klimek pod opieką pani Joanny Maszkało i pani Moniki Pachołek. Rolę jury pełniła pani Monika Żemojtel Dyrektor MGBP w Bobolicach oraz Anna Sagan bibliotekarka z Biblioteki z Dargini.
W konkursie I miejsce zdobyła Jagoda Kliś, II Wiktoria Jastrowska, natomiast pozostałe uczestniczki III miejsce. Serdecznie gratuluję zdobytych miejsc i dziękuję za udział w konkursie, życząc dalszych sukcesów edukacyjnych.
Monika Pachołek
Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Czarnem z programem ,,Bezpieczna szkoła”
W dniu 22 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach gościli funkcjonariusze  Zakładu Karnego w Czarnem z programem przygotowanym przez Pana Cezarego Sierzputowskiego ,, Bezpieczna szkoła”. Uczniowie  klas IV-VI mieli możliwość wysłuchania Pani  psycholog Joanny Brusiło, która  przedstawiła informacje o tym, jak chronić przed zgubnymi skutkami jednej z najgorszych plag współczesnego społeczeństwa - przed dopalaczami i przekazała  wiedzę  na temat konsekwencji zdrowotnych oraz wskazała  sposoby  zapobiegania istniejącym zagrożeniom. Podczas spotkania wyświetlona  została prezentacja "Dopalacze niszczą życie". Kolejnym  poruszonym tematem   było bezpieczeństwo uczniów  w czasie ferii świąteczny. Pan porucznik Tomasz Zienkiewicz, zbrojmistrz   przypomniał  wszystkim dzieciom o zagrożeniach związanych z używaniem środków pirotechnicznych., a  w prezentacji  wskazał dobre rady posługiwania się nimi.  Również przypomniał o  stosowaniu elementów odblaskowych, zwłaszcza w sezonie "jesienno - zimowym", dla własnego i innych bezpieczeństwa. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów pokaz szkolenia psów, który został poprzedzony prezentacją przedstawioną przez kapitana Pana Marcina Kulik kierownika działu szkolenia przewodników i tresury psów służbowych. Przypomniano dzieciom, jak należy postępować w przypadku ataku psa. Dzieci ćwiczyły bezpieczne, obronne pozycje, które należy przyjąć podczas ataku psa. Zależnie od sytuacji był "żółwik", "drzewo" lub "naleśnik". Niewątpliwą atrakcją zajęć było spotkanie z funkcjonariuszami i ich psami służbowymi. Był owczarek belgijski  - pies szkolony w kierunku wykrywania narkotyków oraz patrolowo - tropiący owczarek niemiecki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z ich pracą podczas pokazów,  pogłaskania, czy też z zabawy. Zajęcia zakończono fotkami z funkcjonariuszami  i ich psami oraz podziękowaniami.

Dzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

21 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach obchodzono Dzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień. Celem obchodów było propagowanie  i utrwalenie wśród społeczności szkolnej postaw tolerancji i życzliwości. Tego dnia obowiązywał kolor żółty, ponieważ jest to symbol radości i optymizmu, a każda klasa miała za zadanie wykonać na żółtym brystolu plakat na temat tolerancji i życzliwości. Uczniowie z klas IV uczestniczyli w spotkaniu z pensjonariuszami Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa” w Bobolicach. W trakcie spotkania odbyły się trzy konkurencje: nawlekanie makaronu na sznurek, następnie wypisywanie skojarzeń związanych z życzliwością i tworzenie „Drzewa życzliwości” oraz najszybsze toczenie piłki lekarskiej. Gospodarzem tego dnia był Samorząd Uczniowski oraz Panie Anita Jasińska, Danuta Karwowska, Agnieszka Bartczak, Monika Pachołek.

Galeria zdjęć

Dzieci prawa to nasza wspólna sprawa
Przez cały ubiegły tydzień tj. od 14. do 19. listopada 2016 roku uczniowie SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach uczestniczyli w zajęciach, których celem było przybliżenie praw dziecka. Wszystkie zajęcia poprzedzone były prezentacją multimedialną. I tak uczniowie klas trzecich i czwartych malowali przygotowane rysunki , głośno czytali poszczególne prawa, z których trudno było wybrać te najważniejsze, bo tak naprawdę wszystkie są ważne w jednakowym stopniu. Z kolorowych ilustracji powstawały  plakaty, a oprócz tego, każde dziecko mogło wybrać i przypiąć do ubrania znaczek przedstawiający jedno z praw. W klasach piątych dzieci same projektowały ilustrację do wybranego przez siebie prawa z Konwencji o Prawach Dziecka. Z ich pomysłów  powstały również plakaty. Oni także przypinali znaczki z wybranymi przez siebie prawami. Uczniowie klas szóstych wypisywali prawa dziecka  i sytuacje, w których prawa dziecka są łamane. Dyskusja, jaka wywiązała się w trakcie pracy pokazała, że uczniowie znają istotę sprawy. Ponadto dzieci wykonały kolejne zadanie, projektowały znaczki symbolizujące prawa dziecka. Działaniami edukacyjnymi związanymi z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka w naszej szkole objętych zostało 235. uczniów, powstało 11 plakatów propagujących prawa dziecka oraz szereg projektów znaczków zawierających symboliczne przedstawienie tych praw.

Bezpieczna droga do i ze szkoły
To już kolejne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa uczniów. Tym razem 03.11.2016 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach odbyło się spotkanie z nadkomisarzem policji z Koszalina panem Robertem Faryniarzem. Uczniowie klas I-III tj. łącznie sto sześćdziesiąt najmłodszych dzieci z naszej szkoły zostało zapoznanych z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Ponadto nadkomisarz poinformował uczniów w jaki sposób należy się zachować w przypadku nieznajomych osób chcących naruszyć naszą przestrzeń osobistą w drodze do szkoły, domu czy sklepu. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu sali pracownikom szkoły oraz nauczycielowi Zbigniewowi Rewkowskiemu.
Anna Kustrzycka-Broda
Edukacji nigdy za wiele
27 października 2016 r. uczniowie klas czwartych SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach wzięli udział w zajęciach w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie . Zapoznali się ze sposobami oszczędzania energii elektrycznej , wody , zasadnością segregowania odpadów a przede wszystkim z rodzajami odnawialnych źródeł energii i metodami jej pozyskiwania . Samodzielnie wykonywali wiatraki , które wykorzystują siłę wiatru . Uczniowie , z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego mogli segregować odpady czy grać w gry na interaktywnej podłodze . Pobyt nad morzem wiązał się również z poznaniem cech krajobrazu nadmorskiego a dodatkową atrakcją było wejście na latarnię morską w Gąskach.

BIP
Nasz Facebook!
1% dla Placówek Edukacyjnych
Certyfikat
Cała Polska czyta dzieciom
Dzień Bezpiecznego Internetu
XXII SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31